Spalacze tłuszczu

Spalacze tłuszczu to jedne z najchętniej wybieranych suplementów diety. Sięgają po nie osoby decydujące się na rozpoczęcie treningu fizycznego, a także Ci, którzy pragną przygotować swoją sylwetkę na sezon letni. Niezależnie od Twoich motywacji, warto wybierać taki spalacz tłuszczu, który pomoże ci szybko i łatwo pozbyć się jego nadmiaru w organizmie. Poniżej prezentujemy najczęściej wybierane i najchętniej stosowane typy spalaczy tłuszczu. Dowiesz się jakich korzyści możesz oczekiwać z ich wyboru oraz kiedy i dlaczego warto stosować konkretne odmiany spalaczy tłuszczu. 

Jak działają spalacze tłuszczu?

Ogólna zasada działania spalaczy tłuszczu jest taka sama. Przyspieszają one procesy odpowiedzialne za redukcję tkanki tłuszczowej. Mechanizm działania może być jednak zgoła odmienny w przypadku poszczególnych suplementów, w tym przede wszystkim od składników, z których zostały wyprodukowane. Niektóre produkty działają poprzez podnoszenie temperatury ciała oraz wywoływanie efektu pobudzenia. Inne natomiast opóźniają wchłanianie cukrów bądź też redukują uczucie apetytu. 

Wybierając spalacze tłuszczu, warto dokładnie przyjrzeć się składowi oraz opisowi sposobu działania. Wiele osób testuje kilka różnych spalaczy tłuszczu, zanim podejmie decyzję o regularnym stosowaniu konkretnego rozwiązania. Warto zwrócić uwagę nie tylko na skuteczność danego preparatu, ale również na Twoje samopoczucie po jego przyjęciu oraz na inne reakcje organizmu. 

Najpopularniejsze spalacze tłuszczu 

Pierwszą grupę tworzą produkty zwiększające termogenezę organizmu, która sprzyja spalania nadmiarowych kalorii. Wśród naturalnych termogeników wymienić należy witaminę C i kwas linolowy. 

Suplementy nasilające lipolizę działają poprzez rozkładanie tkanki tłuszczowej. Najpopularniejszym suplementem z tej grupy jest l-karnityna i kofeina, którą możesz znaleźć w wielu produktach dla osób aktywnych. 

Suplementy pobudzające to inaczej stymulanty. Ich działanie poprawia czucie mięśniowe oraz zwiększa Twoją wydolność w trakcie treningu. Pozwala to na wykonywanie dłuższych treningów, a tym samym – na bardziej efektywne spalanie kalorii. Do grupy tej zalicza się kofeina, johimbina, efedryna. 

Suplementy mobilizujące hormony tarczycy to między innymi guggulsterony. Ich zadaniem jest przyspieszanie przemiany materii oraz wzmacnianie wchłaniania jodu (i jego zużywania przez tarczycę). 

Produkty blokujące absorpcję tłuszczu to kolejna grupa suplementów. Wśród znajduje się chitosan oraz kwas HCA. Są to naturalne blokery, które przeciwdziałają wchłanianiu tłuszczu, który jest wydalany z organizmu. 

Popularne spalacze tłuszczu to także produkty zwiększające koncentrację. Wśród nich znajdują się aminokwas L-tyrozyna, który zarazem: zmniejsza apetyt oraz pomaga w rozbudowie tkanki mięśniowej. 

Kolejną grupę tworzą produkty odpowiedzialne za blokowanie kortyzolu. Suplementy takie stymulują samopoczucie oraz wspomagają procesy regeneracji. Stymulują też wydalanie nadmiernej ilości wody oraz tłuszczu. 

Suplementy uwrażliwiające na insulinę to nie typowe spalacze, jednak pomagają szybko zredukować masę oraz obniżyć poziom glukozy w organizmie. 

Ostatnią grupę tworzą produkty oddziałujące na apetyt. W ten sposób obniżają ilość kalorii przyjmowanych przez organizm, co prowadzi do spadku masy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here