Jakie kółka do rolek wybrać?

0
501

Nie da się ukryć, że wraz z nadejściem sezonu wiosenno-letniego mamy coraz więcej chęci i energii na to, by poświęcić się konkretnym aktywnościom fizycznym. Jednym z coraz bardziej popularnych sportów stała się więc jazda na rolkach. Nie da się ukryć, że nie jest to przyjemność zarezerwowana tylko dla najmłodszych. Okazuje się, że dorośli również mogą zaangażować się w jazdę na rolkach i z pewnością wyjdzie im to na dobre. Taki trening na świeżym powietrzu z pewnością okaże się wyjątkowo korzystny dla zdrowia i ogólnej kondycji. Niemniej jednak, by rzeczywiście się tak stało, to kółka do rolek muszą być odpowiednio dobrane. Zapewni to przyjemność i bezpieczeństwo z jazdy. Jak więc można to zrobić?

Kółka do rolek i ich średnica

W przypadku kółek do rolek, tak naprawdę musimy się w pierwszej kolejności zastanowić, w jaki sposób będziemy chcieli nasze rolki wykorzystać. Od tego będzie bowiem zależały wybór odpowiedniej średnicy. Warto zauważyć, że kółka do rolek w standardowym modelu mają około 24 milimetry średnicy. Warto również zauważyć, że kółka do rolek o średnicy 24 milimetrów są na tyle uniwersalne, że będą także pasować do większości modeli i marek. Warto jednak zauważyć, że w przypadku modeli wyczynowych konieczna będzie nieco większa średnica, gdyż od niej w dużym stopniu zależy przyczepność. Co więcej, przy wyborze kółek do rolek warto kierować się tymi, które pochodzą od znanego producenta. Zagwarantuje to ich wysoką jakość.

Kółka do rolek oraz ich twardość

Kolejnym, niezbędnym aspektem podczas wyboru kółek do rolek jest ich twardość. W tym wypadku znów można powiedzieć, że wiele zależy od tego, jak nasza rolki będziemy wykorzystywać. Tradycyjne kółka do rolek wykonywane są z kauczuku- miękkiego lub twardego. Trzeba sobie jasno powiedzieć, że kółka do rolek z kauczuku to świetne rozwiązanie. Tworzywo to jest odporne na ścieranie i posiada wyjątkowo dobre właściwości amortyzujące. Warto jednak pamiętać, że im twardsze kółka do rolek wybierzemy, tym mniejsza będzie ich przyczepność.

Jak wybrać profil kółek do rolek?

Kółka do rolek mają również swoje profile, co koniecznie musimy uwzględnić podczas ich wyboru. W tym momencie możemy wyróżnić:

  • kółka do rolek o płaskim profilu;
  • kółka do rolek o okrągłym profilu;
  • kółka do rolek o ściętym profilu.

Na początek przygody z jazdą na rolkach, to kółka o płaskim profilu mogą okazać się najlepsze. W przypadku tych kółek do rolek mówimy przede wszystkim o ich wysokiej przyczepność, choć są one nieco wolniejsze i mniej zwinne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here