Kategorie fotelików samochodowych dziecięcych ze względu na wagę dziecka

0
1446

Decydując się na kupno odpowiedniego fotelika dziecięcego powinniśmy mieć na uwadze przede wszystkim bezpieczeństwo naszego malucha. Bardzo ważne jest także, aby fotelik był dopasowany do wagi dziecka, gdyż w ten sposób zdecydowanie bardziej wzrasta komfort oraz bezpieczeństwo. Jak dzielą się foteliki samochodowe ze względu na wagę dziecka?

Foteliki dziecięce 0-10 kg (grupa 0)

W grupie 0 znajdują się foteliki dla niemowląt, które ważą do 10kg oraz dzieci w wieku 6-9 miesięcy. Sposób ich montażu w samochodzie to tyłem do kierunku jazdy. Rodzice chętnie wybierają foteliki z tej grupy, gdyż ich ogromną zaletą jest fakt, iż są wielofunkcyjne. Po wyjęciu z auta mogą pełnić rolę kołyski lub też gondoli do wózka.

Fotelik dziecięce 0-13 kg (grupa 0+)

To również grupa przeznaczona dla niemowląt. Znajdują się w niej modele odpowiednie dla dzieci od sześciu do dwunastu miesięcy. Foteliki dziecięce z tej grupy służą do przewożenia dzieci tyłem do kierunku jazdy. Dzięki temu główka dziecka jest chroniona przed opadaniem oraz urazami w przypadku wypadku. Ważne jest także to, że maluch będąc w takim foteliku jest ułożony w naturalnej pozycji leżącej, która jest bezpieczna i zdrowa dla jego kręgosłupa. Odpowiednia regulacja umożliwia dłuższe zastosowanie fotelików 0-13kg, niż tych z pierwszej grupy.

Foteliki dziecięce 0-18 kg (grupa 0/1)

Odpowiednie są dla dzieci ważących do osiemnastu kilogramów, czyli nawet do 4. roku życia. Są przeznaczone zarówno montowania ich przodem, jak i tyłem do kierunku jazdy. Jednak przez wzgląd na bezpieczeństwo dziecka najlepiej jest, by jeździło tyłem jak najdłużej to możliwe. Foteliki z tej kategorii mogą być montowane za pomocą trzypunktowych pasów.

Foteliki 9-18 kg (grupa 1)

Ta kategoria jest przeznaczona dla dzieci od 9 do 18kg. Montowanie tych fotelików dziecięcych np. z https://zakupydladzieci.pl/pl/c/Foteliki-samochodowe/126 odbywać się może przy pomocy pasów samochodowych oraz za pośrednictwem systemu ISOFIX. Możemy umieszczać je tyłem bądź przodem do kierunku jazdy, w zależności od wieku dziecka. Pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa zapewniają odpowiednią ochronę dzieciom, dodatkowo posiadają także specjalną osłonę tułowia. Wyróżniamy tu także regulowany zagłówek oraz opacie.

Foteliki 9-25 kg (grupa 2)

Kategoria wagowa 9-25kg jest przeznaczona dla małych dzieci i przedszkolaków. Konstrukcje fotelików są znacznie większe, gwarantując wysoki poziom bezpieczeństwa. Są to modele niezwykle komfortowe i praktyczne. Posiadają kilkustopniową regulacja zagłówka i oparcia oraz dostosowanie wielkości pasów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here