sumatra

W Indonezji nie brakuje wyjątkowych miejsc, które wręcz zapierają dech w piersiach. Jednym z nich jest Sumatra, która pełna jest dziewiczej przyrody, egzotycznej fauny oraz niespotykanej nigdzie indziej kultury. Sumatra jest szóstą pod względem wielkości największą wyspa na świecie i drugą w Indonezji. Tak ogromna powierzchnia skrywa tysiące ciekawych miejsc oraz atrakcji, które warto zobaczyć. Zobacz, co trzeba zobaczyć, będąc na Sumatrze i co ma nam do zaoferowania ta wyjątkowa wyspa.

Sumatrzańskie Parki Narodowe

Niegdyś praktycznie cały obszar Sumatry był porośnięty gęstą dżunglą, dziś niestety się to zmieniło, a z jej powierzchni zniknęła prawie połowa lasów deszczowych. Zielone obszary, które przetrwały do tej pory są dziś chronione i są naturalnym domem dla wielu roślin i zwierząt. Najpopularniejszym Parkiem Narodowym jest tam Gunung Leuser. Można tam podziwiać orangutany i słonie, które zagrożone są wyginięciem. Trekking po dżungli z pewnością zainteresuje miłośników aktywnego spędzania czasu. Przy odrobinie szczęścia możesz dostrzec tam egzotyczne zwierzęta i rośliny, które do tej pory widziałeś jedynie w książkach.

Wulkany Sumatry

Na wyspie znajduje się ponad 20 wulkanów, a na niektóre z nich można wejść bez specjalnego przygotowania. Trekking po wulkanie jest niezwykłym przeżyciem, którego trzeba doświadczyć podczas pobytu w Indonezji. Największym wulkanem na Sumatrze, a jednocześnie w całej Indonezji jest Gunung Kerinci (3805 m). Na sam początek przygody ze wspinaczką po wulkanach warto jednak wybrać coś łatwiejszego np. Gunung Sibayak (2212 m). Część Indonezyjskich wulkanów dalej jest aktywna, jednak nie należy się ich bać, a władze państwa stale czuwają nad tym, jak zachowują się poszczególne z nich. W razie jakiegokolwiek zagrożenia można szybko zareagować a ewakuacja miasteczek i okolic wulkanu sprawia, że miejscowa ludność oraz turyści nie są narażeni na niebezpieczeństwo. Warto też wspomnieć, że do erupcji nie dochodzi zbyt często, a jeśli już to są one łatwe do opanowania.

Plaże

Na Sumatrze nie brakuje też rajskich plaż, które są idealnym miejscem do relaksu https://duabenua.com/pl/blog/sumatra-informacje-ogolne/. Można tam nurkować, serfować, podziwiać podwodną faunę i florę, a także złapać gorące promienie słońca. To istny raj dla plażowiczów, którzy bardziej od trekkingu wolą odpocząć i urlop spędzić w wygodnym kurorcie. Sporty wodne są tam bardzo popularne i warto z nich skorzystać, aby zażyć nieco aktywności. W okolicy plaż znajdują się także restauracje, w których można skosztować tradycyjnych potraw, z których słynie Indonezja.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here