Rower a odchudzanie

Jazda na rowerze to temat, jaki nie wymaga zbyt dużych wyjaśnień ani wywodów. Rowerowe wycieczki są jednym z najprzyjemniejszych sposobów na młode ciało. Pomagają szybko wyszczupleć, wyrzeźbić nogi i wzmacniają serce.

Rower a odchudzanie
Wciskając pedały roweru, możesz stracić niepotrzebne kilogramy, wysmuklić figurę oraz polepszyć kondycję. Jazda na rowerze to niezwykle zdrowy sport. W czasie jazdy rowerem rośnie sprawność układu mięśniowego, oddechowego oraz krwionośnego.

Jeśli zmagasz się z nadmiernymi kilogramami oraz nie wiesz jak bezpiecznie oraz efektywnie wyszczupleć, przesiądź się z samochodu na rower. Jazda na rowerze to doskonała forma aktywności fizycznej dla osób chcących zadbać o kondycję ruchową oraz zdrowie, i przy okazji pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Jadąc wolno, blisko 15 km/h, w przeciągu godziny spalasz 300 kalorii. Jednakże podnosząc tempo do 20 km/h można pozbyć się już 600 kalorii, i dobierając teren wyboisty – aż 700 kalorii. Jazda na rowerze to nie jedynie efektywne spalanie kalorii, lecz także walka z cellulitem. Systematyczne treningi rowerowe wspomagają zmniejszać tkankę tłuszczową na udach, biodrach i brzuchu. Dodatkowo, spokojna jazda na rowerze w stałym tempie jest niezwykle dobra dla serca. Wspiera je nieustannym dopływem tlenu, ponieważ w efekcie wysiłku fizycznego krążenie pobudza, natomiast ciśnienie tętnicze spada. W tenże sposób obniża się zagrożenie wystąpienia zawału czy choroby niedokrwiennej serca. Dzięki przejażdżce rowerem zapewnisz sobie niezwykle szybkie odchudzanie, i dodatkowo poprawisz efektywność układu kostnego oraz mięśniowego. Podczas pedałowania ciężar ciała jest wsparty na siodełku, zatem jazda na rowerze nie obciąża stawów. Regularny trening jazdy na rowerze zabezpiecza przed osteoporozą, i również poprawia koordynację fizyczną i koncentrację.

Jazda na rowerze – korzyści
Jazda na rowerze to nie jedynie pewne odchudzanie, to również dużo różnych zalet. Jakie są korzyści z jazdy na rowerze?

– wysmuklanie ud oraz łydek,
– wzmacnianie mięśni bioder, brzucha oraz grzbietu,
– gimnastykowanie kręgosłupa,
– zwiększanie wentylacji całego organizmu,
– przeciwdziałanie żylakom oraz zapobieganie zakrzepom.

Podczas jazdy na rowerze najwięcej pracują nogi: uda, łydki i stopy. Więc jazda na rowerze to przede wszystkim zgrabne oraz szczubłe nogi. Skurcze włókien mięśniowych zmuszają naczynka krwionośne do ciężkiej pracy, co przeciwdziała powstaniu żylaków. W okresie jazdy na rowerze aktywizują się mięśnie brzucha, mięśnie pleców, i również biodra oraz przedramiona. Utrzymanie kierownicy, szczególnie na nierównym obszarze, wymaga pewnej siły.

Dzięki wyprawom rowerowym można więc wyrzeźbić mięśnie nóg, i również ramion. Systematyczne treningi jazdy na rowerze usprawniają odporność. Poza tym jazda na rowerze nie jest tak nudna jak trening na siłowni i tak trudna jak chodzenie lub bieganie. Chociażby jeżdżąc na rowerze parę godzin bez przerwy, nie czuje się większego przemęczenia. Owa forma aktywności ruchowej może również spełniać funkcję treningu siłowego – zapewnia swobodne zmienianie intensywności jazdy. Wjeżdżając pod górę, wzmacniamy oraz rozwijamy mięśnie, jednak dobierając ścieżki płaskie – kształtujemy szczupłą figurę. Jazda na rowerze to temat niewymagający wyjaśnień. Regularny trening po parę kilometrów powoduje, iż ciało szczupleje, mięśnie nabierają sprężystości oraz poprawia się kondycja ruchowa. Rower to świetny sposób na odchudzanie. Zalecany wszystkim osobom pragnącym zadbać o własny wygląd oraz zdrowie.

Jak często jeździć na rowerze, żeby schudnąć?
Najlepsze efekty uzyskasz jeżdżąc na rowerze 3-4 razy w tygodniu. Dzięki temu organizm ma czas na odnowę. Jeśli chcesz zrzucić kilogramy, musisz wiedzieć, iż jazda krótsza aniżeli pół godziny nie przyniesie żadnych rezultatów. Dopiero po 30 minutach w organizmie rozpoczynają się ważne zmiany, takie jak podniesienie temperatury ciała lub rozszerzenie naczyń krwionośnych. Oryginalnym pomysłem, jaki zwiększy mechanizmy tłuszczowe jest uprawianie sportu na czczo. Mózg oraz mięśnie zwykle wykorzystują w przeciągu nocy dosyć duży zapas glikogenu. Jeżdżąc na czczo bardzo pobudzamy zatem gospodarkę drugiego paliwa w naszym ciele – tłuszczu. Głód pobudza jednakże czujniki w umyśle, przez co możemy poczuć się rozdrażnieni.

Chcesz schudnąć jeżdżąc na rowerze? Wysypiaj się!
Niezwykle ważnym czynnikiem odchudzania jest także… spanie! Brzmi zaskakująco? To właśnie podczas snu następuje wyrzut hormonów odpowiedzialnych za wydzielanie tłuszczu z komórek. Więc w przebiegu odchudzania niezwykle istotny jest długi, niczym niezaburzony sen – szczególnie, iż zrzucanie kilogramów wielokrotnie wiąże się ze stresem. Zarówno fizycznym, lecz także psychicznym. Regeneracji mięśni po treningu fizycznym służy również szybka przekąska. Dając organizmowi posiłek już po przejażdżce wykorzystujesz czas, kiedy przyswajanie węglowodanów jest największe. Zapewniasz w ten sposób organizmowi szybkie uzupełnienie glikogenu, jakie zastosowane zostaną do regeneracji zapasu „paliwa” w twoich mięśniach. Po posiłku możesz pozwolić sobie na 30-40 minut drzemki – ona również doprowadzi Twój organizm do doskonalszej formy.

Jaki rower będzie najlepszy do odchudzania?
Do odchudzania nadaje się praktycznie każdy rower. Zastanów się jednakże, po których terenach będziesz się poruszać, mając w planach 4 godziny jazdy. Rzadko będą to jedynie ścieżki miejskie. Bezpieczniej będzie zdecydować się na rower crossowy czy trekkingowy. Na tego rodzaju modelach możesz jeździć po mieście, w parku, nad jeziorem lub po różnych górskich ścieżkach.

Jeśli planujesz jeździć za miastem, ale zwłaszcza po drogach asfaltowych, zdecyduj się na typ szosowy. Lekkie, wąskie koła roweru szosowego sprawdzą się na tychże trasach lepiej aniżeli typ crossowy. Lepiej zdecydować się na doskonałej klasy rower, ponieważ zauważymy zdecydowaną różnicę, pomiędzy zwykłym rowerem, a profesjonalnym, na takim zdecydowanie lepiej będzie nam się jeździło, niezależnie od terenu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here