Odżywki białkowe

Wszystkim sportowcom zależy nie tylko na dobrze wyglądającej sylwetce, ale również na zadbaniu w sposób właściwy o swoje zdrowie. Odżywki białkowe dedykowane są osobom, dla których aktywność fizyczna to codzienność. Mogą po nie sięgnąć również osoby na diecie bądź takie, dla których kondycja zdrowotna jest priorytetem. Co warto wiedzieć o tych produktach i kiedy jeszcze warto po nie sięgnąć? Podpowiadamy.

Odżywki białkowego –  co warto o nich wiedzieć?

Warto zdać sobie sprawę z tego, że odżywki białkowe po treningu są znacznie lepszym wyjściem niż zbilansowany posiłek. Wynika to z faktu, że białko w formie proszku szybciej się wchłania i zawiera mniej kalorii, a jednocześnie w sposób odpowiedni wspiera nasz organizm po tak dużym wysiłku. Wiele produktów posiada w swoim składzie soję oraz kazeinę, czyli proteiny, których nasz organizm sam nie wytwarza. Odżywki białkowe różnią się od siebie źródłem pochodzenia. W sklepach zarówno internetowych, jak i stacjonarnych możemy znaleźć produkty pochodzenia roślinnego i zwierzęcego. Te pierwsze uzyskuje się z owsa, pszenicy oraz kukurydzy. Jest to idealne rozwiązanie dla weganów i wegetarian.

Warto pamiętać o tym, że ze względu na szereg czynników, pomiędzy którymi różnią się od siebie odżywki białkowe, mają one inną wchłanialność oraz czas trawienia. Najważniejsze jest to, aby przed kupnem odżywki skonsultować się z trenerem bądź specjalistą, który pomoże nam w doborze odpowiedniego produktu. Odżywki białkowe mimo że posiadają szereg zalet i są polecane dla każdej osoby, która czynnie uprawia aktywność fizyczną, nieodpowiednio dobrane mogą skutkować złymi efektami.

Kiedy i kto powinien przyjmować odżywkę białkową?

Odżywki białkowe kierowane są przede wszystkim dla osób, które zajmują się uprawianiem aktywności fizycznej. Warto pamiętać o tym, że produkt taki jest tylko dodatkiem do dobrze zbilansowanej diety, a nie jej całkowitym zamiennikiem. Musimy mieć świadomość tego, że odżywka białkowa to idealne rozwiązanie zarówno dla osób na redukcji, jak i dla tych, które budują swoją tkankę tłuszczową. Jest ona zatem składnikiem odżywczym, bez którego nasz organizm nie może prawidłowo funkcjonować. Jej niskokaloryczność sprawia, że jest ona idealnym rozwiązaniem w przypadku osób, które chcą spalić dodatkowe kilogramy. Samo białko zaś poprawia proces regeneracji po wzmożonym wysiłku.

Zanim zakupimy dany produkt, najbezpieczniej jest w tej kwestii poprosić o radę specjalistę, który z pewnością weźmie pod uwagę takie czynniki jak nasz tryb życia, cel treningów oraz budowę genetyczną ciała.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here