Jak wyrzeźbić i utrzymać płaski brzuch

Płaski brzuch jest marzeniem wielu osób. Nic więc dziwnego, że zarówno kobiety, jak i mężczyźni poszukują sposobów na jego wyrzeźbienie i utrzymanie. A wcale nie jest to łatwe! Po trzydziestce metabolizm nieco zwalnia i właśnie w tej partii ciała pojawia się “oponka”. A co gorsza, mięśnie brzucha mogą być naprawdę bardzo oporne względem ćwiczeń. Jak zatem skutecznie się do tego zabrać?

Przede wszystkim systematyczność

Na początek warto wiedzieć, że ćwiczenia na brzuch to jednocześnie ćwiczenia na systematyczność i wytrwałość. Ze względu na to, że ta partia naszego ciała jest wyjątkowo uparta i oporna na wszelkiego rodzaju zabiegi poprawiające jej wygląd, szybko przekonasz się – albo już o tym wiesz – że ćwiczenia przynoszą rezultaty bardzo pomału. Dlatego najważniejsza zasada przy tych ćwiczeniach, to właśnie systematyczność. Zwiększanie intensywności ćwiczeń czy obciążeń może nie przynieść pozytywnych efektów, ale regularna praca na pewno do nich doprowadzi.

Od czego zacząć?

Przede wszystkim od diety. Lata zaniedbań mogą bowiem doprowadzić do sytuacji, w której wymarzony sześciopak zniknie pod warstwą tłuszczu. Tej z kolei nic nie usuwa tak skutecznie, jak prawidłowo zbilansowana dieta. Dlatego jeśli chcesz odsłonić płaski brzuch, na początek odstaw gazowane słodkie napoje, piwo (i inny alkohol), słodycze i słone przekąski. Zamiast fast foodów wybieraj zdrowe, najlepiej przyrządzone własnoręcznie jedzenie. Na ile możesz unikaj paczkowanych, wysoko przetworzonych dań. Na pewno szybko zauważysz, że już te kilka prostych czynności poprawi twoje samopoczucie, kondycję i powoli zacznie redukować oponkę.

Jeśli jednak zrzucanie tłuszczyku idzie ci zbyt wolno, możesz dodać do tego kilka suplementów diety, które przyspieszą jego spalanie i pomogą w utrzymaniu prawidłowej wagi. Wybierając je, korzystaj tylko ze sprawdzonych i bezpiecznych preparatów, najlepiej bazujących na produktach roślinnych. Jeszcze lepszym pomysłem będzie skonsultowanie ich z dietetykiem, który pomoże ustalić, który suplement jest faktycznie dla ciebie.

Ćwiczenia na brzuch

Zanim zaczniesz ćwiczyć brzuch, rozgrzej ciało, a jednocześnie daj mu “kopa” do spalania tłuszczyku. Świetnie sprawdzi się w tym przypadku trening interwałowy albo cardio. Na dodatek mogą być bardzo proste w wykonaniu: wystarczy nawet pół godziny czy godzina na bieżni, abyś rozgrzał organizm i pobudził go do spalania kalorii. To świetne przygotowanie do ćwiczeń rzeźbiących brzuch.

Jakie zatem ćwiczenia wykonywać? Prawdziwym hitem, który niepodważalnie pomaga, jest podnoszenie nóg w zwisie na drążku. Angażuje do pracy przede wszystkim mięsień prosty brzucha i mięśnie skośne. Jest stosunkowo prostym ćwiczeniem i jeśli masz w domu drążek, możesz bez problemu od niego zacząć.

Drugim ciekawym, ale trudnym ćwiczeniem jest roller, który odpowiednio przesuwamy po podłodze. Jest to przykład trudniejszego ćwiczenia na płaski brzuch, zwłaszcza dla osób początkujących. Jednak jeśli naprawdę zależy ci na tym, aby uzyskać sześciopak, powinieneś się koniecznie zdecydować się na roller!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here