Kilka wskazówek do odchudzania.

Odchudzanie jest bardzo ważną kwestią obecnie. Moda dyktuje nam zdecydowanie pożądany przez wszystkich rozmiar xs i tego typu ubrania są niestety bardzo nieubłagane jeśli chodzi o ewentualne mankamenty naszej figury. Kobiety wydają majątki na treningi i rozpisywanie diet u znanych i docenianych trenerów personalnych co sprawia, że niegdyś znany dział tylko u pasjonatów kulturystyki stał się bardzo modny niemal u wszystkich. Aktywność fizyczna jest bardzo korzystna dla każdego człowieka więc można uznać, że ta zmiana modowa jest jak najbardziej na plus. jeśli chodzi o same treningi to przynoszą bardzo dobre efekty i osoby do tej pory siedzące na kanapie z kocem i herbatą, a także bardzo często z ciastkami czy lodami na kolanach mogą zobaczyć bardzo szybko świetne efekty. Co nie tylko będzie korzystne dla naszego wyglądu, ale także i przede wszystkim co najbardziej istotne dla naszego zdrowia, które jak wiadomo jest najważniejsze. Regularne treningi nie tylko poprawiają nasz humor czy wygląd, ale także kondycję. Nie męczymy się już tak szybko wchodząc na 4 piętro czy spiesząc się do pracy. Można uznać, że ta zmiana jest jak najbardziej korzystna i akurat ten modowy trend jest jak najbardziej korzystny. Jednak sama zmiana diety czy treningi mogą nie wystarczyć.

Nawet jeśli wprowadzimy do swojego życia rozpisaną dietę czy regularne treningi tylko po to, aby schudnąć to nie możemy liczyć na to, że po odstawieniu efekt się długo utrzyma. Konieczne jest wprowadzenie do swojego życia właściwych nawyków nie tylko żywieniowych, ale także regularnej aktywności fizycznej. Bez tego możemy spodziewać się efektu przeciwnego. Schudniemy, ale za jakiś czas nie dość, że wrócimy do pierwotnej wagi to całkowicie rozregulujemy sobie metabolizm. Ten proces jest ciężko odwrócić. Metabolizm na skutek częstych zmian, całkowicie się buntuje. Nie rozumie dlaczego co chwile zmieniamy mu dawkowanie kaloryczne i składniki odżywcze, których dostarczamy. Stara się robić zapasy na wypadek kolejnej diety co sprawia, że znowu tyjemy.
Jednak nie tylko wizualne efekty nie koniecznie pozytywne możemy zauważyć. Nagle z pełnych energii ludzi stajemy się ospali i zrezygnowani. Całkowicie nie rozumiemy co się stało więc najważniejsza kwestia to decydując się na dietę nie rezygnujemy z niej całkowicie nawet jeśli osiągniemy oczekiwane rezultaty.

Woda z cytryną i jej zbawienne korzyści
Cytryna na odchudzanie jest bardzo korzystna. Nie tylko osoby, które planują odchudzanie, albo są na diecie powinny wypijać rano szklankę wody z cytryną. Owa mieszanka cudownie nawadnia i uzupełnia płyny, które straciliśmy w ciągu nocy przez co w ciągu dnia nie czujemy się tak ospali. Kolejne korzyści płynące z picia tego napoju to zapewnienie nam odporności na ewentualne niebezpieczeństwa czyhające na nas w ciągu dnia. Cytryna zabija także bakterie i grzyby obecne w jelitach takie jak Candida, a także do świetny środek detoksykujący. Posiada działanie bardzo zbliżone do zbawiennego czystka.
Cytryna na odchudzanie jest świetnym pomysłem przede wszystkim dlatego, że od rana napędza nasz metabolizm do wytężonej pracy przez co wszystkie potrawy lepiej i szybciej są trawione. Kolejnym bardzo ważnym czynnikiem, który jest zdecydowanie nie bez znaczenia to fakt, że cytryna nie zatrzymuje wody w organizmie przez co nie czujemy się tak opuchnięci i ociężali. Szczególnie kobiety, które w różnych okresach cyklu miesiączkowego mają problem z ciężkością stóp czy opuchnięciem twarzy, dzięki cytrynie mogą sobie świetnie z tym problemem poradzić.

Zmiana nawyków w okresie odchudzania
Osoby, które są na diecie dość znacznie ograniczają dotychczasowe dostarczanie kalorii. Organizm na początku nie czuje się komfortowo zanim nie przyzwyczai się do obecnej sytuacji. Bardzo ważnym elementem wtedy jest nawadnianie organizmu. Musimy pamiętać, że słodkie napoje, kawa czy herbata nie zalicza się do płynów. Powinniśmy wypijać co najmniej 2 litry dziennie. Dla osób, które męczą się piciem wody można ją w części zastąpić herbatkami ziołowymi, które nie tylko są zdrowe, ale także cudownie nawadniają. Zbawienne właściwości ziół są znane nie od dzisiaj i warto z wiedzy naszych przodków korzystać.
Kolejnym bardzo ważnym nawykiem jest eliminacja z naszej diety cukrów prostych takich jak słodycze czy słodkie napoje. Na początku możemy odczuwać z tego powodu dyskomfort, bo dotychczas dostarczaliśmy naszemu organizmowi bardzo duże dawki cukru, a także może nam brakować słodkiego smaku. Jednak po czasie nasz organizm, który jest bardzo elastyczny i potrafi się szybko przystosować do nowych warunków, przestanie potrzebować cukrów prostych. Musimy tylko swoją konsekwencją i uporem sprawić, aby o nim zapomniał. Kiedy mamy ochotę na słodycze to najlepiej sięgnąć po owoce i warzywa. W swoim składzie zawierają bardzo dużo korzystnych węglowodanów złożonych przez co uwalnia swoją energie tak samo jak cukier prosty tyle, że zdrowiej i wolniej. Dla osób odchudzających się jest to bardzo korzystne.

Kolejny bardzo istotny nawyk jaki należy wprowadzić w życie nawet kończąc dietę jest zmiana proporcji na talerzu. Zdecydowanie mniej makaronu czy ryżu na rzecz warzyw. Dla osób zdeterminowanych, które poważnie chcą zabrać się za zmianę trybu życia jest nie łączenie mięsa np z ryżem czy makaronem. Makaron czy mięso jest trawione w różnych odstępach czasowych i nasz organizm trawiąc jeden produkt, zostawia na jakiś czas drugi przez co w jelitach gromadzą się zapasy z bakterii i grzybów. Ta zmiana nie jest jednak konieczna na dłuższą metę, ale jeśli mamy akurat czas to warto tę zasadę czasem zastosować, dając przy tym odpocząć jelitom.

Osoby, które są dość znacznie otyłe i planują zrzucić więcej niż 20% masy mogą się jedynie sugerować powyższymi wskazówkami. Lepiej wybrać się do lekarza i dietetyka w celu ułożenia właściwej diety i otrzymania bardzo pomocnych wskazówek. Tak znaczna utrata wagi może być dla organizmu ciosem i warto robić to z głową i w asyście osób, które mają wiedzę na ten temat i nie zrobią nam krzywdy, zapewniając świetne rezultaty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here