Odchudzanie po pięćdziesiątce

To, co jeszcze do niedawna uznawane było za najlepszy środek odchudzający, dziś obwiniane jest już za doprowadzanie do nadwagi. Rynek produktów dietetycznych zmienia się w zawrotnym tempie, dlatego przeciętnej osobie, która nie zajmuje się tą dziedziną zawodowo, trudno jest za tym wszystkim nadążyć. Dziś na przykład modne są produkty określane mianem „super foods”. W grupie tej znajdują się artykuły zawierające największą ilość składników odżywczych w minimalnych swoich dawkach. Przykładem takiej super żywności jest chociażby młody jęczmień na odchudzanie, którego nazwa dziś znana powinna być już każdemu – nawet tej osobie, która kompletnie nie przejmuje się swoim stylem żywienia i nie zwraca uwagi na to, co w ogóle spożywa. Młody jęczmień jest po prostu na topie, dlatego każdy chce go mieć i każdy chce go regularnie spożywać. Nie kosztuje on niestety mało, dlatego też przed udaniem się po niego do sklepu warto by było dwa razy zastanowić się nad tym, czy wydając na niego pieniądze, inwestuje się w coś wartościowego, czy jednak zupełnie niepotrzebnego. Aby uzyskać odpowiedź na to pytanie, trzeba oczywiście wejść głębiej w ten temat i zobaczyć, jakie właściwości kryją się tak naprawdę w tej roślince, o której jeszcze do niedawna świat w ogóle nie słyszał.

Mimo iż młody jęczmień spopularyzował się na świecie dopiero w dwudziestym pierwszym wieku, nie można powiedzieć, że jest to jakaś nowość na naszym rynku. Po prostu dawniej w ogóle o nim nie słyszeliśmy. W Polsce był on najzwyczajniej w świecie niedostępny, bo dopiero gdy społeczeństwo zaczęło interesować się tymi zdrowszymi i jednocześnie droższymi produktami, nasi dostawcy zaczęli je importować z innych części świata. Tak właśnie stało się z młodym jęczmieniem, który w rzeczywistości w pewnych częściach naszego globu pojawił się już przed naszą erą – a dokładniej w siódmym wieku przed narodzinami Chrystusa. Produkt ten może nas zaciekawić swoimi właściwościami zdrowotnymi oraz tymi typowo odchudzającymi. Zazwyczaj, gdy przechodzimy na dietę, zwiększa się nasze zainteresowanie wartościową żywnością. Dla swojej lepszej sylwetki potrafimy zrobić dosłownie wszystko, dlatego nie oszczędzamy na zakupach spożywczych i nawet jeśli mamy wydać na coś więcej niż kilkanaście złotych, robimy to, wierząc, że taka inwestycja po prostu nam się opłaci. Z jakich powodów warto więc kupować młody jęczmień na odchudzanie? Czy cena, jaką za niego zapłacimy, zwróci nam się w naszym zdrowiu lub lepszym wyglądzie?

Niektórzy krytykują produkty typu super foods właśnie za ich wysokie ceny, ale jeśli chcemy zrobić coś ze swoim zdrowiem i sylwetką, zazwyczaj tak czy siak musimy za to zapłacić. Chcąc stosować się do dopasowanego do naszych potrzeb jadłospisu, musielibyśmy udać się do jakiegoś dietetyka, płacąc za jedną wizytę u takiego lekarza przynajmniej te sto złotych. Oczywiście na jednym spotkaniu nasza przygoda na pewno by się nie skończyła. Dietetyk, któremu zależałoby oczywiście na zarobku, zmusiłby nas do odwiedzania go przynajmniej raz na dwa tygodnie, dlatego w przeciągu roku na takie wizyty przeznaczylibyśmy prawie trzy tysiące złotych! Te pieniądze możemy o wiele lepiej zainwestować – wydając je chociażby na produkty należące do grupy super foods. Zanim wykupimy wszystkie z nich, najpierw sięgnijmy po najpopularniejszy obecnie młody jęczmień. Być może ktoś już nam o nim opowiadał. Być może widzimy codzienne w pracy, jak nasza koleżanka dodaje go sobie do porannej owsianki, a kolega dosypuje go do warzywnego lub owocowego koktajlu. Przeróżnych zastosowań dla tego produktu znajdziemy całe mnóstwo. Nie jest to jednak jego jedyna zaleta.

Gdy na jakiś artykuł spożywczy wydajemy więcej pieniędzy, odczekujemy od niego ciekawszych właściwości. Nawet jeśli nasza dieta oparta jest na samych zdrowych produktach, możemy wciąż cierpieć na niedobory pewnych substancji. Narzekamy na nie zwłaszcza zimą i jesienią. Niby bowiem uzupełniamy swoje posiłki „świeżymi” warzywami i owocami, ale pomyślmy sami, czy pomidor, który dociera do naszych polskich sklepów z Hiszpanii i na samym początku jest zielony, aby podczas końca podróży uzyskać czerwoną barwę, może być dla nas zdrowy? W takich przewożonych warzywach i owocach dochodzi do sporych strat witamin i minerałów, dla których przecież je jemy. O ile wiosną i latem dysponujemy swoimi rodzimymi produktami, a często sami uprawiamy je w swoich ogródkach, tak zimą i jesienią nie mamy innego wyboru – kupujemy te wszystkie ogórki i pomidory, które smakują dosłownie jak karton. Mimo iż są one tanie, niczego nie zyskujemy na ich spożyciu, dlatego lepiej by było, gdybyśmy zainwestowali właśnie w taki młody jęczmień na odchudzanie. To on może pokryć nasze dzienne zapotrzebowanie na przeróżne substancje odżywcze.

Najcenniejszymi składnikami młodego jęczmienia są różnego typu witaminy z grupy B. Bardzo często to właśnie ich brakuje w naszych dietach. Znajdujemy je w niewielu produktach spożywczych, a niektórzy z nas kompletnie ich nie spożywają, dlatego nic dziwnego w tym, że później nasze zdrowie zaczyna szwankować. Taki młody jęczmień zapewni nam natomiast zarówno witaminy z grupy B, jak i sporą ilość kwasu foliowego, biotyny oraz witaminę C i witaminę E. Dzięki temu, że zawiera on liczne antyoksydanty, jest w stanie zadbać o naszą skórę, oczyszczając ją z zanieczyszczeń i robiąc to od wewnątrz. Niszczy w naszym ciele te komórki, które zdążyły już się zużyć. Na ich miejscu pojawiają się nowe elementy, które odmładzają nasz wygląd i odświeżają całą skórę. Jedząc tego rodzaju zdrowe produkty, nie tylko czujemy się lepiej, ale też i lepiej wyglądamy, co jest zauważalne na pierwszy rzut oka. Gdybyśmy porównali do siebie osobę odżywiającą się samymi fast-foodami i osobę dbającą o swój jadłospis, od razu moglibyśmy powiedzieć, która z nich je zdrowo i wartościowo. To, co wkładamy do swoich ust każdego dnia, odbija się na naszej całej prezencji. Pomyślmy o tym następnym razem, gdy ponownie damy się skusić na kawałeczek ciasta, jakim poczęstuje nas koleżanka w pracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here