Które suplementy diety pomogą nam schudnąć?

Suplementy diety mogą skutecznie pomóc w odchudzaniu. Lekarze jednak przestrzegają że nie można opierać procesu chudnięcia w sto procentach na suplementach. Nic nie zastąpi zdrowego ruchu, dobrego snu nawadniania się i odpowiedniej diety. Dopiero gdy wszystkie te czynniki nie przeszkadzają nam w chudnięciu, wówczas możemy rozpocząć kupowanie suplementów pomocnych w chudnięciu.

Które suplementy diety pomogą nam schudnąć?
Suplementy diety mają najróżniejszy skład – aby wybrać odpowiednie dla siebie, trzeba co nieco wiedzieć o specyfice działania naszego organizmu. Każdy ma inne potrzeby. Jedne suplementy diety pomagają szybciej pozbyć się tkanki tłuszczowej, inne zmniejszają wyraźnie łaknienie, a jeszcze inne blokują wchłanianie tłuszczu z pożywienia trafiającego do układu pokarmowego.

Tabletki blokujące łaknienie
Wiele też zależy od naszej osobowości. Jedne osoby lepiej radzą sobie z powstrzymywaniem się od podjadania, inne mniej. Jeśli jesteśmy świadomi tego, że jemy dużo w sytuacjach stresujących lub zajadamy nasze lęki lub jeśli sięgamy po jedzenie w sytuacji, gdy po prostu mamy zły nastrój, wówczas pomocne będą właśnie tabletki na odchudzanie blokujące łaknienie.
Tabletki, które blokują łaknienie zawierają w sobie kofeinę, guaranę, a także tyrozynę lub po prostu ocet jabłkowy. Wszystkie te substancje pobudzają nas – wykazują działanie psychoaktywne, dlatego osoby, które mają problemy z zaśnięciem bezwzględnie nie powinny po nie sięgać

Tabletki na odchudzanie blokujące wchłanianie tłuszczu
Tabletki na odchudzanie blokujące wchłanianie tłuszczu natomiast są dla osób, które są w fazie modelowania sylwetki. Mają już wyrobione dobre nawyki żywieniowe i nie sięgają po przekąski, ale jednocześnie chcą pozbyć się nadmiaru zgromadzonej w przeszłości tkanki tłuszczowej. Dzięki tabletkom wspomagającym blokowanie tłuszczu możliwe jest szybsze pozbycie się tak zwanej pomarańczowej skórki czyli cellulitu. Tabletki na odchudzanie nie mogą jednak zastępować nam zdrowej dawki codziennego ruchu: konieczne jest codzienne uprawianie sportu jeśli chcemy szybko schudnąć bez efektu jojo. Ocenia się, że tabletki są w stanie zablokować wchłanianie do jednej trzeciej tłuszczów, które przyjmuje człowiek stosujący taką dietę.
Przyjmując tabletki blokujące wchłanianie tłuszczu nie należy objadać się jednocześnie tłustymi potrawami, bo sens brania jakichkolwiek suplementów mija się wówczas z celem.

Tabletki przyspieszające spalanie tłuszczu
Tabletki przyspieszające spalanie tłuszczu są natomiast dobre dla osób, które intensywnie ćwiczą i stosują dietę. Jeśli zaczniemy się ruszać i jeśli jednocześnie będziemy stosować dobrą dietę, wówczas mamy dużą szansę na osiągniecie celu w postaci szczupłej sylwetki.

Suplement diety na odchudzanie
Osoby, które są na diecie i które prowokują intensywne spalanie tkanki tłuszczowej, muszą zmierzyć się z wydzielaniem bardzo dużej ilości wolnych rodników w organizmie. Trzeba je zneutralizować. Gdy jednocześnie nasza dieta w takim okresie jest redukcyjna, uboga w kalorie, może nam zabraknąć składników mineralnych pomocnych w walce z wolnymi rodnikami. Wolne rodniki w nadmiarze są groźne: mogą przyczyniać się do rozwijania nowotworów i innych groźnych chorób.
Podczas diety trzeba sięgać po krzem – można kupić tabletki bogate w ten składnik mineralny w aptece, bez recepty. Bardzo dobrze zadziała na nas także cynk, który również można stosować bez recepty w naszym kraju. Nie należy go jednak przedawkowywać, bo może dojść do zatrucia się metalami ciężkimi wskutek przyjmowania zbyt dużej ilości cynku. Konieczne jest przyjmowanie również selenu, beta-karotenu oraz polifenolu lub likopenu.
Warto również pić zieloną herbatę (bez dodatku cukru) oraz takie pokarmy, które są bogate w stężony kwas lipolowy.

Tabletki vs prawidłowa dieta
Pamiętajmy, że suplement diety na odchudzanie nie zastąpi nam prawidłowo skomponowanych posiłków. Często przechodząc na dietę odchudzającą i wdrażając pierwsze ćwiczenia jesteśmy skazani na uporanie się jednocześnie z wzdęciami i innymi uciążliwościami ze strony układu trawiennego. Warto wówczas przyjmować środki, które mają w składzie skoncentrowane wyciągi z kopru włoskiego, czy werbeny, tudzież z papai i ananasa. Można także pić codziennie herbatki miętowe, nie słodząc ich cukrem oraz zjadać na obiad karczochy.

Suplementy diety na odchudzanie z chromem
Tabletki na odchudzanie, które w swoim składzie mają chrom, wpływają na metabolizm glukozy w organizmie. Nie powinno się przyjmować środków na odchudzanie bogatych w chrom, jeśli jesteśmy w ciąży lub jeśli chorujemy na raka. Tabletki na odchudzanie są też zabronione kobietom w ciąży oraz osobom, które mają osłabiony układ odpornościowy.

Stosując tabletki na odchudzanie, warto znać skutki uboczne. Każdy składnik dostarczany do naszego organizmu w nadmiarze może spowodować więcej szkód niż korzyści. Jeśli na przykład będziemy pić zbyt dużo zielonej herbaty, narazimy się na znaczące zmniejszenie kwasu foliowego w organizmie. Dodatkowo, zielona herbata zmniejsza wchłanianie żelaza w organizmie. Oczywiście nie da się przedawkować zielonej herbaty, trzeba jednak zachować tutaj równowagę pomiędzy wypijaniem jej w zwiększonej niż dotychczas ilości a ilością przyjmowanych składników pokarmowych bogatych w kwas foliowy lub w żelazo.

Tabletki na odchudzanie: skład
Środki przyśpieszające odchudzanie najczęściej mają w swoim składzie kwas linolowy, chitosan, błonnik, zestaw witamin, chrom, karnitynę. Są to składniki, które doskonale odżywiają organizm w sytuacji, gdy intensywnie spalamy tłuszcz i gdy stosujemy intensywne ćwiczenia fizyczne. Wraz z przyjmowaniem środków przyspieszających odchudzeni, powinniśmy pić dużo płynów. Należy nauczyć się spożywać codziennie znacznie większe niż wcześniej ilości wody.

Czy warto stosować leki na odchudzanie?
Tabletki przyspieszające odchudzanie mogą nam pomóc, gdy stosujemy dobre zasady w codziennym odżywianiu oraz gdy uprawiamy sport. Wówczas spalanie tkanki tłuszczowej i modelowanie sylwetki będzie jeszcze szybsze. Często jednak osoby, które biorą tabletki aby schudnąć skarżą się, że nie widzą żadnych efektów. Problem polega prawdopodobnie na podjadaniu lub liczeniu na to, że tabletki samodzielnie – bez ćwiczeń fizycznych – spowodują chudniecie. Jest to nieprawda i faktycznie, gdy będziemy jeść czekoladę i jednocześnie brać tabletki na odchudzanie, wówczas nigdy nie schudniemy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here