golf

Noszenie odpowiednich ubrań może przyczynić się do stworzenia wizerunku osoby pewnej siebie i odnoszącej sukcesy. I to jest właśnie osoba, która gra w golfa. Dlatego strój musi być w pełni zgodny z tym wysokim standardem. W niektórych klubach obowiązuje ścisły dress code, ale są też instytucje bardzo demokratyczne. Dziś przyjrzymy się bliżej elementom nowoczesnego stroju do gry w golfa.

Górna część stroju golfowego

Koszulki polo golfowe. Jest to najczęstszy element stroju na polu golfowym. Koszulka polo jest idealna na cieplejsze miesiące, więc nie może jej zabraknąć.

Koszula lub longsleeve. Wybierając koszulę zapinaną na guziki, najlepiej zdecydować się na klasyczną koszulę z długim rękawem. Można ją jednak łatwo zastąpić wygodniejszą koszulą z długim rękawem. Tkaniny bawełniane mogą być najwygodniejsze do noszenia podczas gry.

Sweter lub kamizelka. Czasami pogoda sprawia golfistom niemiłe niespodzianki w postaci nagłego powiewu świeżego wiatru lub lekkiej mżawki. Nie jest to idealne rozwiązanie, zwłaszcza gdy przebywasz na zewnątrz. A komu podoba się perspektywa przemoknięcia lub przeziębienia? Wtedy właśnie przydaje się ciepły lub bawełniany sweter i bluza.

Jeśli runda jest zaplanowana na chłodny poranek, ale prognozy zapowiadają dość ciepłą pogodę do obiadu, można wybrać połączenie koszuli i kamizelki z dzianiny.

Kurtki przeciwdeszczowe. Nie zawsze możliwe jest zabranie ze sobą dość obszernego swetra. Zdarzają się jednak sytuacje, gdy prognoza pogody nie spełniła oczekiwań i zamiast obiecanego słońca nagle zaczął padać deszcz i zerwał się porywisty wiatr. Z wiatrówką nie będzie podobnych problemów. Wiele modeli ma praktyczną wodoodporną powłokę. W wiatrówce nie zmokniesz, poczujesz się bardziej komfortowo i luźniej niż w swetrze. Wszystko to pozwoli spokojnie kontynuować grę, pomimo drobnych brudnych warunków pogodowych.

Dół stroju golfowego

Dopuszczalne jest włączenie tej rzeczy do zestawu golfowego, najważniejsze jest to, że długość spodni powinna sięgać nieco powyżej kolana. Nie należy nosić zbyt krótkich spodenek, a tym bardziej, jeśli dół sięga do połowy goleni. Golf to gra dla prawdziwych dżentelmenów, dlatego wymaga przestrzegania pewnych zasad i elegancji w męskim stylu.

Szorty to dobra rzecz, ale nie każdy mężczyzna chce je nosić w miejscu publicznym. W rzeczywistości, zamiast szortów można wybrać spodnie. Najważniejsze, aby model był dobrze skrojony i miał wystarczająco szerokie nogawki. Ponadto niektórzy producenci oferują spodnie z powłoką hydrofobową, która będzie niezastąpiona podczas deszczowej pogody.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here