Inwestycja w korty do padla

Padel to jeszcze mało popularna gra, która jednak cieszy się rosnącym zainteresowaniem. Na pewno byłoby ono większe, gdyby Polacy mieli łatwiejszy dostęp do infrastruktury sportowej. Korty do padla nie są bowiem pełnowymiarowe, jak korty do tenisa ziemnego, lecz znacznie mniejsze. Wymagają też obudowania, przez co ich konstrukcja przypomina kort do squasha. To właśnie do tych dwóch dyscyplin rakietowych można porównać padel. 

Jeżeli zatem myślisz o inwestycji pieniędzy w obiekt sportowy, niech będzie do samodzielna hala do rozgrywek lub przynajmniej jeden z jej ważniejszych elementów.

Co obejmuje inwestycja w korty do padla?

Korty do padla nie znajdują się na wolnym powietrzu, zatem ich budowa wymaga większego nakładu czasu, pracy i przede wszystkim pieniędzy. To także konieczność zdobycia stosownych pozwoleń budowlanych i załatwienia innych formalności. Nie zniechęcaj się, jeśli nie masz w tym temacie wystarczającej wiedzy. Możesz skorzystać z konsultacji z profesjonalistami np. Padel Team Polska – grupą przedsiębiorców promujących tę dyscyplinę sportową w Polsce.

Promocja padla

Po co w ogóle promocja padla? Jest to dyscyplina, która dopiero raczkuje w naszym kraju, jednak im bardziej staje się znana, tym większą sympatią się cieszy. Jest tylko jeden problem, bo w Polsce brakuje miejsc do prowadzenia treningów, nie mówiąc już o profesjonalnych rozgrywkach, których organizacja jest zapewne tylko kwestią czasu.

Czy warto zainwestować w kort do padla?

Brak miejsca do ćwiczeń może być realną przeszkodą w rozwinięciu swojej pasji i zainteresowań. Jednak można temu w łatwy sposób zaradzić. Już wielu przedsiębiorców albo po prostu osób, które chcą ulokować w czymś kapitał, zdecydowało się na budowę czy dzierżawę własnego kortu. Więcej na temat tej inwestycji przeczytasz w artykule: Inwestycja w kort do padla – co warto wiedzieć?

Padel w Polsce

Na pewno zanim w ogóle rozważysz inwestycję w korty do padla, warto poznać swoją konkurencję. Dobra wiadomość jest taka, że w naszym kraju nadal tylko w nielicznych miejscach zawodnicy mogą spotkać się i pograć na prawdziwym boisku, a nie jego substytucie. To ważne dla powodzenia rozgrywek, szczególnie gdy zależy Ci na bardziej profesjonalnym, sportowym podejściu.

Rozpoznanie konkurencji możesz zrobić online, choć zapewne będziesz chciał osobiście odwiedzić obiekty, w których funkcjonują korty do padla. Zobaczysz je na własne oczy np. w MORiS Chorzów, ProPadel, WKT Mera, Decathlon Targówek, Sinus Sport Club.

Zwrot z inwestycji

Dlatego jeżeli zastanawiasz się jak wyglądają korty do padla i dlaczego warto je mieć w swoim ośrodku sportowym? to odpowiedź nasuwa się sama. Na pewno jest to dyscyplina nowa, świeża, ale też dynamicznie rozwijająca się i zyskująca zwolenników. Nowi gracze potrzebują miejsc do trenowania, choć największe zyski będziesz czerpał z organizacji eventów sportowych, rozgrywek czy turniejów na wyższych szczeblach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here