narty

Na narty często wyjeżdżamy na Słowację, do Włoch, Francji lub Austrii. Nieco mniej uczęszczany kierunek to Szwajcaria, a przecież tam także możemy ujrzeć wspaniałe widoki i rozkoszować się niezwykłymi trasami, w rejonach, w których śniegu nigdy nie brakuje. Dlatego właśnie dziś chcielibyśmy zaprosić Was do tego niesamowitego kraju i przedstawiać jeden z tamtejszych narciarskich regionów.

Alpy Walijskie

Rejon, do którego chcielibyśmy was zaprosić, nosi nazwę Alp Walijskich i stanowi część zachodnich Alp Pennińskich, leżącą po szwajcarskiej stronie granicy. Nazwa związana jest z kantonem, który znajduje się na tym obszarze – Valais. Położone jest w nich wiele znanych szczytów, a region ten odznacza się niezwykłą malowniczością.

Leżący w Alpach Walijskich region 4 Vallées (4 Doliny) jest największym ośrodkiem narciarskim w całej Szwajcarii i trzecim pod względem wielkości w Europie. Nic więc dziwnego, że jest to miejsce naprawdę godne polecenia i odwiedzenia.

W 4 Dolinach znajdziecie wszystko, o czym miłośnik narciarstwa mógłby zamarzyć: malownicze miejscowości, które łączą się na szlakach narciarskich w jeden duży kompleks, 400 km niesamowitych, wysokogórskich tras o różnym stopniu trudności i sieć wyciągów. Pozwalają zarówno na zjazdy, jak i uprawianie narciarstwa biegowego.

Warto przy tym nadmienić, iż region odznacza się dużym nasłonecznieniem. Przy sprzyjającej pogodzie, sezon narciarski trwa w nim od listopada aż do kwietnia i nieprzerwanie zachwyca urodą. Przez cały rok można korzystać także z okolicznych szlaków wędrownych oraz wybrać się na szczyt Mont Fort, by podziwiać panoramę Alp.

Słynna trasa niedźwiedzia

Piste de l’Ours, trasa niedźwiedzia, to jedna z najbardziej znanych tras narciarskich tego regionu. Wielokrotnie odbywały się na niej zawody Pucharu Świata w narciarstwie wyczynowym. Jest ona przeznaczona dla osób z doświadczeniem, które nie boją się trudniejszych miejsc. Jej szczególną atrakcją są jednak zjazdy nocne, organizowane przez lokalnych przewodników. Odbywają się jedynie w blasku księżyca, co zachwyca miłośników zjazdów oraz ekstremalnych doznań.

Oferta wyjazdowa dla rodzin

Narty w Alpach mogą być wspaniałym przeżyciem dla całej rodziny. W celu zapewnienia rozrywki wszystkim jej członkom, szwajcarskie ośrodki przygotowały specjalne udogodnienia dla najmłodszych. Dostępne są ścieżki z podjazdami dla wózków, wypożyczalnie zabawek i atrakcje dla najmłodszych. Możliwe jest także zapisanie dziecka do szkółki narciarskiej, dzięki czemu szybko nabiera ono wprawy w poruszaniu się na nartach, a jednocześnie jest pod dobrą opieką. Co bardzo istotne, zachęcają także ceny rodzinnych skipassów.

Najlepszym wyborem, pozwalającym na wspólne cieszenie się śniegiem, trasami i innymi atrakcjami, jest wybór zorganizowanej wycieczki z firmy Winter Events. Dzięki takiej decyzji wszystko, co najlepsze, znajdzie się w zasięgu ręki, poczynając od dojazdu, poprzez skipass, a na ekskluzywnym apartamencie kończąc. Takiej wyprawy do Szwajcarii na pewno nie zapomnicie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here