Dlaczego nie chudnę?

Utrata wagi to nie tylko ćwiczenia i zdrowa dieta. Dużą rolę odgrywa nasz umysł i jak jesteśmy zmotywowani do działania. Żeby zmotywować się do treningu i odchudzania, niektórzy oglądają filmy motywacyjne lub czytają. Dziś zajmiemy się tą drugą formą i przelejemy na papier nasze myśli motywacyjne. Możesz je rozwiesić w swoim mieszkaniu, aby były blisko ciebie. Przekonaj się i sprawdź, że motywacja a odchudzanie są ściśle powiązane. Poniżej przedstawimy kilkanaście myśli motywacyjnych, które powinny was zdopingować.

1. Tylko ja mogę zmienić moje życie, nikt nie może tego zrobić za mnie

Możesz obwiniać swojego trenera, dietetyka, a nawet rodzinę i przyjaciół za to, że przytyłeś. Musisz przejąć kontrolę nad swoim życiem. Jeśli nie stosujesz się do diety i planu ćwiczeń, nawet najlepsi trenerzy i dietetycy nie mogą nic z tym zrobić. Naucz się mówić „nie” swoim przyjaciołom i rodzinie, gdy podsuwają ci niezdrowe przekąski. Przypomnij sobie, dlaczego odchudzanie jest dla ciebie ważne. To będzie cię motywować.

2. Powolny i systematyczny wygrywa wyścig

To powiedzenie sprawdza się nawet w tym szybko rozwijającym się świecie. Jeśli chcesz schudnąć i utrzymać to, musisz iść powoli. Nie szukaj modnych diet, które zalały internet. Są modne z jakiegoś powodu. Chudnij powoli i systematycznie, a utrata wagi będzie zdrowa i trwała.

3. Walka, którą toczysz dzisiaj, potrzebna jest na jutro

Nawet robienie dziesięciu pompek może wydawać się walką. Gdy będziesz robił to systematycznie, będziesz gotowy na większe wyzwania i większą ilość powtórzeń. Zbudujesz mentalną i fizyczną siłę na nadchodzące przeszkody, które pokonasz, jeśli dzisiaj się spocisz.

4. Jedzenie, jest jak twoje pieniądze, powinno ci na nich zależeć

Jeśli wydajesz swoje pieniądze i czas, aby coś osiągnąć, to lepiej aby to były dobre wybory. Zacznij myśleć czy podejmujesz mądre wybory żywieniowe, czy nie. Jeśli wydajesz więcej na niezdrowe jedzenie, to na pewno przytyjesz. Staraj się mądrze wydawać pieniądze, jedząc zielone warzywa liściaste, orzechy, ryby, pierś z kurczaka, tofu, grzyby, soczewicę, kiełki, oliwę z oliwek, olej z otrębów ryżowych, zioła i owoce.

5. Droga może być wyboista, ale pozostań na niej

Każdy ma takie dni, kiedy się poddaje i odpuszcza dietę, albo nie przychodzi na trening. Możesz nie nauczyć się od razu właściwego sposobu wykonania pompki lub możesz nawet zranić się w czasie treningu, ale nie pozwól, aby to cię powstrzymało. Kontynuuj wyzwanie, bądź zaangażowanym.

6. Jeśli jesteś zmęczony ciągłym rozpoczynaniem od nowa, zacznij raz, a dobrze

Wszyscy to robiliśmy. Próbowaliśmy różnych diet, zmienialiśmy siłownie na inne, eksperymentowaliśmy z alternatywnymi metodami odchudzania. Oczekujemy wyników zbyt wcześnie, nie pozostając w 100% zaangażowanym, przez co znowu zaczynamy od nowej diety i nowego treningu. Ten proces nudzi cię, pozbawia cię pewności siebie i działa demotywująco. Znajdź słabe punkty, zapisz je i ustal strategię rozwiązania. Na przykład, jeśli masz zwyczaj częstego podjadania zastąp to zdrową przekąską. Jeśli nie możesz wstać rano, idź na siłownię po pracy lub ćwicz w domu.

7. Bądź najlepszą wersją siebie

Wiesz, że możesz zrobić o wiele lepiej niż to, co teraz robisz. Jedyną osobą stojącą między tobą a twoją lepszą wersją jest ty! Bądź zmotywowany, aby zrobić więcej, aby osiągnąć swoje cele zrzucenia kilogramów.

8. Bądź silniejszy niż swoje wymówki

Możesz wymyślić niezliczone wymówki, aby uciec od ćwiczeń i jeść słodycze. Czuję się zmęczony, jeszcze jeden kęs, lody, żeby poprawić nastrój. To tylko kilka wymówek, aby usprawiedliwić swoje lenistwo. Musisz pamiętać, że jesteś o wiele silniejszy niż te wymówki. Pamiętaj ile już osiągnąłeś.

9. To nie jest dieta, to zmiana stylu życia

Jeśli ktoś cię pyta o rodzaj diety jaki stosujesz powiedz, że prowadzisz zdrowy styl życia. To jest najlepszy sposób, aby schudnąć, żyć w dobrej formie, pozostać młodym i być bardziej wydajnym. Wkrótce stanie się to twoim nawykiem i dieta przekształci się w zdrowy styl.

10. Zwątpienie zabija więcej marzeń niż porażka

Wszystko, co może nam się przydarzyć, jest po prostu zbyt piękne, aby mogło być prawdziwe. W rzeczywistości jesteśmy tak krytyczni wobec siebie, że zbyt łatwo rezygnujemy z naszych marzeń. Nie pozwól, aby stało się to z twoim odchudzaniem. Zasługujesz, aby wyglądać i czuć się dobrze. Możesz osiągnąć wygląd, który zawsze chciałeś. Jeśli wiele razy się potknąłeś w tym procesie, pamiętaj, że niepowodzenia są krokami do sukcesu, ucz się od nich i idź naprzód.

11. Nic nie smakuje tak dobrze, jak bycie zgrabnym

Przypomnij sobie jak smakuje zjedzenie całej tabliczki czekolady, a jak się czujesz gdy widzisz efekty odchudzania. Noszenie modnych ubrań to jedno, a dobrze wyglądanie w nich to coś innego. Bycie szczupłym nie oznacza, że ​​musisz być skórą i kością, staraj się być zgrabnym.

12. Determinacja hartuje ciało i charakter

Jeśli chodzi o odchudzanie to najważniejsza jest twoja siła woli. Jeśli pęknie zbyt wcześnie, nie będzie można schudnąć. Trudno znieść ból i niezadowolenie psychiczne, które towarzyszą przy odchudzaniu, ale trwa to tylko kilka dni. Musisz wytrenować swój mózg, aby zachować skupienie i determinację. Będziesz stopniowo rozwijać tę umiejętność. To zajmie trochę czasu, ale da ci wyniki we wszystkich aspektach twojego życia.

13. Stres? – zostaw go na siłowni

Ilekroć jesteśmy zestresowani, sięgamy po miskę lodów lub czekoladę. Stres prowadzi do uciekania w jedzenie, a my mamy tendencję do przejadania się, co ostatecznie prowadzi do przyrostu masy ciała. Kiedy ćwiczysz stres zostawiasz za sobą. Endorfiny się uwalniają i rozpływają się po twoim ciele. Jeśli jesteś zestresowany pakuj sportową torbę i ruszaj na siłownie.

14. Aktywny umysł nie może istnieć w nieaktywnym ciele

Im bardziej jesteś nieaktywny fizycznie, stajesz się leniwy, taki impuls dostaje twój mózg. Dodaj więc do swojego planu dnia godzinę aktywności fizycznej, aby i twój umysł był w dobrej formie.

15. Dąż do postępu, a nie doskonałości

Nie bądź dla siebie zbyt wymagający, jeśli nie potrafisz dzisiaj utrzymać diety albo wykonać ćwiczeń. Jutro jest nowy dzień i nowa szansa. Doceń, ile osiągnąłeś i jak daleko zaszedłeś. Od czasu do czasu można pominąć siłownię lub zjeść kawałek ciasta.

16. Porażka nigdy nie jest ostateczna

Tylko dlatego, że nie udało ci się schudnąć w przeszłości, nie oznacza to, że nigdy nie schudniesz. Ważne jest, abyś spróbował jeszcze raz. Nigdy się nie poddawaj.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here