bieganie

Sezon biegów ultra 2020 wystartował. Już w marcu biegacze będą mieli okazję zmierzyć się z 50-kilometrową trasą Zimowego Ultramaratonu Karkonoskiego. Jednak to dopiero początek, bowiem kalendarz zawodów na dystansie ultramaratonu jest bardzo ciekawy i z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Biegi ultra 2020 – przede wszystkim góry

Biegi na dystansie ultramaratonu (trasy dłuższe, niż klasyczne 42 km 195 m) najczęściej odbywają się w górach lub na gęsto zalesionych obszarach takich jak Mazury czy Puszcza Kampinoska. Teren przełajowy jest wymagający, jednak górskie i leśne ścieżki są bardziej odpowiednie, kiedy w grę wchodzi wielogodzinny wysiłek. Już teraz zobacz kalendarz biegów ultra 2020, aby przekonać się, że góry to doskonałe miejsce na rozpoczęcie przygody z długimi dystansami.

Doskonałym przykładem są zawody, o których już teraz krążą legendy. Duch Pogórza rozgrywany w bliskim sąsiedztwie Bieszczad, na Pogórzu Przemysko-Dynowskim. Biegacze mogą wybrać 2 biegi na dystansie ultramaratonu: „Ducha” (60km) i „Upiora” (100km). Mimo że najwyższy punkt liczy zaledwie 433 m n.p.m., trasa jest bardzo urozmaicona i dość trudna technicznie. Ponadto wczesną wiosną pogoda bywa kapryśna i nie ułatwia zawodnikom zadania.

Pogody nie gwarantuje również Beskid Sądecki, choć słynne Biegi w Szczawnicy odbędą się w 25 kwietnia. Tras jest 5, z czego aż 3 na dystansie ultra. Można wybrać między 43, 64 a 97 km. Oprócz pięknych widoków, uczestnicy kochają ten bieg ze względu na wspaniałą atmosferę.

Lato 2020 z biegami ultra

Zawody biegowe to doskonała okazja, aby wyjechać na wakacje z całą rodziną. Miejsca, w których rozgrywane są biegi górskie, sprzyjają wypoczynkowi. Przykładem jest Przehyba Trail – biegacze mogą zmierzyć się z dystansem 65 km, a ich rodziny będą w tym czasie podziwiać przepiękną panoramę Beskidu Wyspowego.

Osoby, które mają ochotę na wysokie góry, mogą spróbować swoich sił w zawodach Tatra Fest Bieg, który odbywa się 15 sierpnia na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego. Podczas 60-kilometrowej trasy zawodnicy mają do pokonania 60 km w przepięknej scenerii. Nie należy zapominać, że jest to bardzo trudny technicznie bieg ultra z wyśrubowanymi limitami czasowymi. Udział w tych zawodach wymaga solidnego przygotowania.

Innymi propozycjami na lato może być TriCity Trail w Trójmiejskich lasach lub Festiwal Biegowy w Krynicy Zdroju, w ramach którego organizowane są biegi na wszystkich dystansach i jest to doskonała okazja, aby zacząć swoją przygodę ze sportem. Ultramaratony w pięknych sceneriach odbywają się w Polsce i za granicą. Sprawdź kalendarz biegów ultra 2020, w którym nie brakuje także zagranicznych imprez.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here