Kiedy odchudzanie dotyka także duszy.

Z nadwagą boryka się co raz więcej osób. Jak z danych statystycznych wynika, nie omija również dzieci w wieku szkolnym. faktem jest, że tycie następuje wtedy, kiedy bilans kaloryczny jest dodatni. Oznacza to, że więcej kalorii przyjął organizm jak był w stanie spalić w ciągu jednej doby.

Słyszy się hasła:
– ” za dużo jesz słodkiego”
– ” ile sobie nałożyłeś na talerz”
– ” poszedł byś się poruszać na dwór”
– ” odejdź już od tego komputera”

Przykłady można mnożyć w nieskończoność. Ludzka natura już ma to do siebie, że zawsze znajdzie sobie wytłumaczenie, bądź usprawiedliwienie na dany problem.

Mało kto jest świadomy, że otyłość może być chorobą somatyczną, czyli chorobą duszy. U osób wrażliwych, nawet mały problem, może urosnąć do wielkiej rangi, jeżeli nic się z tym nie zrobi. Takie osoby mają zblokowany ośrodek w mózgu, który odpowiada za sytość. Takie osoby po prostu nie czują się najedzeni. Efektem tego z dnia na dzień przyjmują za dużo pokarmu i tyją.

Żadne diety cud nie pomogą, nawet najlepsze na rynku suplementy diety, ponieważ problem nie tkwi w fizycznym „wilczym głodzie”, lecz źródło znajduje się w środku człowieka.

Często osoby mające kompulsywne zachowania w przeszłości przeżyły traumę. Może być śmierć bliskiej osoby, na którą nie byli przygotowani, gwałt, bądź przemoc fizyczna w dzieciństwie.

Te przeżycia powodują u człowieka odizolowanie od społeczeństwa, wycofanie się, chęć zapadnięcia się pod ziemię. Jednak to problemu nie rozwiązuje. Na tym etapie potrzebna jest psychoterapia. Jeżeli jej zabraknie, skutki są odczuwane już cały czas.

Takimi skutkami jest na przykład choroba nazwana nerwicą natręctw. Jest o tyle niebezpieczna, ponieważ w sposób destrukcyjny działa na osobę. Nerwica może objawiać się w różny sposób, od wiecznego sprzątania, po zbieractwo, od mycia rąk po pięćdziesiąt razy dziennie po ograniczenie się do mycia raz w tygodniu, oraz od braku łaknienia po nieumiarkowanie w jedzeniu.

Każdy z tych objawów jest niebezpieczny i prowadzi do jednego, do zniszczenia organizmu. Dlatego tak ważna jest miłość, akceptacja oraz wspólne wspieranie w rodzinie czy najbliższym otoczeniu.

Tak jak nadmierne sprzątanie czy dbanie o czystość będzie akceptowane przez społeczeństwo, tak nadwaga już nie. utarło się w naszym społeczeństwie, że człowiek otyły to człowiek leniwy, brudny, który dużo i tłusto się odżywia, który nie ma co zaoferować drugiej osobie.Dość szybko inni przykleją taką łatkę do człowieka.

Należy pamiętać, że traumatyczne przeżycie dalej zbiera żniwa w tym człowieku, dodając mało przychylne towarzystwo, człowiek czuje, że za życia został pogrzebany. Mało tego, nasza świadomość ma bardzo specyficzną funkcję, która wypiera z pamięci złe chwile i po kilkunastu latach, taka osoba nawet nie wie dlaczego się obżera. Co tym chce pokazać, ukryć, a może właśnie w ten sposób woła o pomoc.

W takich przypadkach, kiedy lekarz nie zna prawdziwej przyczyny, a pacjent nie pamięta jej, zbawienna wręcz okazuje się hipnoza. Hipnoza na odchudzanie ma tak różnorodne zastosowanie, że użycie w kilku sesjach może całkowicie odmienić człowieka.

Błędne założenie przyjmuje się wtedy, kiedy bierze się ją jako ostatnie koło ratunkowe. Kiedy to wizyta u dietetyka, dieta, ćwiczenia, suplementacja nie zadziała. Na samym początku ona powinna mieć swoje miejsce. To powinno być jedne z pierwszych kroków, jakie chory, bądź rodzina chorego zastosuje.

Hipnozę kojarzą wszyscy, chodź nie wszyscy mają o niej prawidłowe informacje. Niestety większość osób myśli, że zostanie zamieniona w kurę, bądź będzie lewitowała nad łóżkiem.

Hipnoza w skróconej definicji oznacza, że jest to prawidłowy stan funkcjonowania mózgu, w którym uwaga danej osoby jest bardzo mocno skupiona na bodźcach, natomiast bodźce pochodzące z zewnątrz są zblokowane, co powoduje, iż osoba zahipnotyzowana jest w stanie skupić się tu i teraz na danym problemie nawet z dalekiej przeszłości.

Taki stan człowiek jest się w stanie wprowadzić nawet kilka razy dziennie, często mówimy na to „zawiesiłeś się”, „odwieś się „. Więc aby móc, skorzystać z tego stanu nie potrzebujemy specjalisty.

Więc na czym polega hipnoza w odchudzaniu?
Odpowiedź staje się banalna wtedy, kiedy zrozumiemy jej istotę i możemy zastosować ją w innych obszarach życia.

Specjalista wprowadza taką osobę w stan hipnozy, i za pomocą sesji, osoba która wyparła traumatyczne wspomnienie, jest w stanie przypomnieć sobie to zdarzenie.

Na kolejnych sesjach, hipnotyzer jest w stanie popracować nad tym problemem, lecz jeżeli uzna, że psychoterapia uzupełni leczenie, to należy tak zrobić.

Podczas sesji, świadomości można zasugerować, żeby organizm jadł tylko tyle ile potrzebuje. Oraz co najpiękniejsze, hipnoza pomaga spojrzeć na Siebie z wielką miłością i uwielbieniem.

Jak widać hipnoza „działa cuda”, chodź jest to uzdrowienie duszy. Ważne jest aby pamiętać, że trudne przeżycia należy leczyć „na bieżąco”, oraz jeżeli mamy dzieci bardzo dobrze je obserwować, dużo z nimi rozmawiać oraz poświęcać im należytą uwagę.

Jesteśmy osobami tak zwanymi „stadnymi”, więc naturalne jest, że żyjemy w grupach i rodzinach. Gdy zobaczymy, że w naszym otoczeniu jest osoba potrzebująca pomocy, nie bądźmy obojętni. Bardzo często nawet jedna rozmowa, podczas której, „wylanie” goryczy słownej spowoduje uzdrowienie takiej osoby.

Hipnoza z racji na swoje świetne zastosowanie, powinna być brana pod uwagę jako pierwsza. Osoba otyła często nie jest już świadoma, dlaczego spożywa za dużo pokarmu.

Pierwszorzędnym rozwiązaniem było by, gdyby każdy ośrodek psychoterapii posiadał w swojej ofercie hipnozę. Z racji tergo, że jest ona jeszcze mało docenianą formą leczenia, warto szukać gabinetów w swojej okolicy. Skoro przed inwazyjną operacją zmniejszenia żołądka, można skorzystać jeszcze z pomocy hipnotyzera, to co stoi na przeszkodzie?

Operacja nie da gwarancji, że operacja się uda, że pacjent ją przeżyje. Jest co raz więcej zgonów na stołach operacyjnych ponieważ serce bądź inny narząd nie wytrzymuje. Hipnoza zagwarantuje Tobie spojrzenie w siebie w bezpieczny sposób.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here