Jaką bluzę na rower kupić

Zdawać by się mogło, że do jazdy na rowerze nie trzeba się jakoś specjalnie przygotowywać. Każdy ma przecież w swojej szafie jakiś stary dres albo przynajmniej jedną cieplejszą bluzę, która w teorii zabezpieczyłaby ciało przed wychłodzeniem. No właśnie. Teoria nie równa się praktyce. A w rzeczywistości, czyli już podczas jazdy, nieraz okazuje się, że te zupełnie zwykłe bluzy totalnie się nie sprawdzają. Chcąc więc jeździć na rowerze niczym prawdziwy zawodowiec, warto w pewnym momencie zainwestować w porządne bluzy rowerowe. Albo przynajmniej w jedną taką bluzę. Sprawi ona, że jazda na rowerze będzie o niebo przyjemniejsza niż wcześniej.

W tym momencie w branży odzieżowej widać wyraźną popularyzację materiałów naturalnych. Zdecydowanie są one czymś dobrym dla środowiska, ale niestety nie zawsze są czymś dobrym dla samego człowieka. Akurat w przypadku odzieży sportowej dużo lepiej sprawdzają się tworzywa syntetyczne. Wiele osób je krytykuje, ale to z nich tworzy się jednak najbardziej funkcjonalną i użyteczną odzież. Naturalną alternatywą dla ubrań syntetycznych może być wyłącznie bluza rowerowa wykonana z wełny merynosów. Na inne naturalne tkaniny nawet nie ma co patrzeć. Nie sprawdzają się one zbyt dobrze w kolarstwie.

Bardzo ważne jest również to, by bluza była wykonana z tzw. materiału oddychającego. Musi on bez trudu przepuszczać powietrze. Powinien wyróżniać się zdolnością do wentylacji, by nie doprowadzać do nadmiernego pocenia się skóry. Nikt przecież nie byłby w stanie czerpać żadnej przyjemności z jazdy, gdyby tylko czuł, że wilgotne ubranie wręcz przykleja się do jego ciała. Dobry materiał na ubrania sportowe koniecznie musi oddychać. Odzież wykonywana z tego typu tworzyw ma jeszcze jedną zaletę. Bardzo szybko schnie, dzięki czemu można ją założyć niemalże natychmiast po jej wypraniu.

Teraz każdy powinien już mniej więcej wiedzieć, jaką bluzę na rower kupić, by być zadowolonym ze swojego wyboru. Jedno jest pewne. Porządne ubrania zawsze będą kosztować trochę więcej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here