orbitrek
fot: pixabay.com

Dla wielu z nas zdrowa i wysportowana sylwetka jest bardzo ważna. Chcemy żyć zdrowo, odżywiać się jak najlepiej i chcemy również jak najwięcej się ruszać aby utrzymać dobrą kondycję na długie lata.

Zobacz też: http://trzypion.pl/jak-cwiczyc-na-orbitreku/

Sport to zdrowie

W ostatniej dekadzie znacznie wzrosła liczba siłowni, klubów fitness, gdzie możemy samodzielnie lub też z pomocą fachowca od trenigów personalnych, poprawić swoją sylwetkę.

Wielu z nas wybiera również popularne bieganie lub jazdę na rowerze. Do uprawiania tych sportów nie potrzeba większej inwestycji, wystarczą dobre buty lub rower, który nie musi kosztować kilku tysięcy złotych. Liczą się przecież chęci i zapał do ćwiczeń.

W obecnych czasach bywa również tak, że z wielu powodu lub obostrzeń możemy mieć trudność z wyjściem do siłowni. Również bieganie w naturalnych warunkach nie zawsze jest możliwe, lub też po prostu wolelibyśmy mieć komfortowe warunki do ćwiczeń.

Ćwiczenia  na orbitreku

Odpowiedzią na te wszystkie trudności jest wybór orbitreka zwanego również trenażerem eliptycznym lub po prostu crosstrainerem.

Orbitrek dw zależności do modelu daje nam wiele opcji i trybów pracy abyśmy mogli rozwijać mięśnie nóg. W przeciwieństwie do popularnych wcześniej bieżni orbitrek ma do wyboru tryb np. do wchodzenia po schodach, biegania,  chodzenia itp.

Urządzenie to zapewnia nam również większy stopień bezpieczeństwa, ze względu na stabilne ustawienie nóg na podestach. Mamy również możliwość podparcia się na drążkach, co dodatkowo oszczędza nasze stawy. Jest to informacja szczególnie ważna do osób z dużą otyłością, które chciałby zacząć trening wysiłkowy jednak ze względu na masę ciała są narażone na szereg kontuzji, poczynając od zwichnięcia kończąc na zerwaniu więzadeł.

Ćwiczenia na orbitreku nie są mniej efektywne niż popularny joging, co więcej badania wskazują na to, że ćwicząc właśnie w ten sposób zwiększamy naszą efektywność spalania tłuszczu. Wystarczy zaledwie 30 minut pracy aby spalić ok 400 kcal. To naprawdę świetny wynik, szczególnie, że możesz go osiągnąć praktycznie bez wychodzenia z domu.  Orbitrek będzie również świetnym rozwiązaniem dla seniorów i osób starszych, również narażonych na szereg kontuzji. Na orbitreku osoby starsze będę mogły równomiernie ćwiczyć zarówno górne jak i dolne części ciała.

Przeczytaj też: http://kobiecylajf.pl/id4707,co-zrobic-zeby-myslec-pozytywnie/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here