Atopowe zapalenie skóry

Problemy skóry zawsze wiążą się z dwoma kluczowymi aspektami. Po pierwsze powodują dyskomfort, a po drugie negatywnie wpływają na jej wygląd. W efekcie prowadzą bardzo często do frustracji i obniżenia poziomu jakości życia. Warto więc wiedzieć, jak sobie z nimi radzić, szczególnie, jeśli nie są to problemy sporadyczne.

Występujące raz na przysłowiowy rok wysypki nie stanowią dla nikogo jakiegoś większego problemu. Tak naprawdę pojawia się on w sytuacji, gdy problemy skórne są regularne. Dotyczy to między innymi schorzenia, jakim jest atopowe zapalenie skóry AZS. Można by nieco więcej powiedzieć o jego przyczynach, ale warto tak naprawdę skupić się na objawach oraz sposobach walki z tym schorzeniem. Mając charakter immunologiczny, uniemożliwia człowiekowi samodzielne wyeliminowanie czynników do niego prowadzących. Cóż więc można robić? Przede wszystkim w odpowiedni sposób pielęgnować skórę i leczyć się, jeśli objawy są silne i ciągle nawracające.

Objawy AZS

Ponieważ jednym z podstawowych objawów AZS są specyficzne wykwity skórne, najczęściej wypryskowe, a sama skóra pogrubiała i pękająca – walkę ze schorzeniem należy zacząć od zmiany kosmetyków. Dziś w aptekach dostępne są całe serie pielęgnacyjne dedykowane właśnie skórze atopowej. Wśród nich znaleźć można zarówno środki myjące, jak i balsamy, czy kremy nawilżające. To, co je wyróżnia, to hipoalergiczny skład, który dodatkowo zapewnia skórze ochronę przed utratą wody. Niestety często jest tak, że właściwa pielęgnacja nie wystarcza. Wtedy też konieczne jest profesjonalne leczenie atopowego zapalenia skóry AZS.

Po pierwsze polega ono na wprowadzeniu leków przeciwalergicznych. Jak zostało bowiem wspomniane, główna przyczyna schorzenia ma podłoże immunologiczne. Przyjmowanie więc leków przeciwalergicznych często bywa koniecznością. Ale i ono nie zawsze gwarantuje, że wypryski przestaną się pojawiać. Co więcej AZS u wielu osób zmiany skórne są bardzo trwałe. Czerwone, swędzące i pieczące plamy pojawiają się głównie w zgięciach łokciowych i łokciowych powodując ogromny dyskomfort. Jak sobie z nimi radzić? Odpowiedź na to pytanie znaleźć można na stronie wrosinski.pl. Jest to strona gabinetu medycyny estetycznej, który specjalizuje się między innymi w chorobach skóry. Jedną z najczęściej stosowanych tutaj metod leczenia, jest metoda laserowa, której warto przyjrzeć się z bliska. Wiele osób bowiem obawia się działania lasera. W praktyce jednak warto pamiętać, że zabiegi te nie tylko są bezinwazyjne, ale też w pełni bezpieczne. Laser, kierując wiązki promieniowania ultrafioletowego precyzyjnie w zmiany skórne, szybko i skutecznie redukuje proces chorobowy. Nie uszkadza przy tym zdrowych komórek i wpływa negatywnie na żadną z nich.

Poza leczeniem laserowym, w gabinetach kosmetycznych stosuje się również zabiegi polegające na aplikacji emolientów oraz środków sterydowych. Dobór leczenia powinien jednak być zawsze dokonany przez specjalistę. Tylko wtedy leczenie przynosi szybkie, skuteczne i trwałe efekty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here