Szukasz dobrego psychiatry w Warszawie?

0
597

Psychiatra jest to specjalista, który leczy różne dolegliwości związane z naszym zdrowiem psychicznym. Zmiany, które zachodzą w naszym społeczeństwie, powodują, że z jednej strony zaburzenia psychiczne są coraz bardziej powszechne, a z drugiej strony, ich leczenie nie jest już tematem tabu. Choroby psychiczne zaczynają być traktowane, jak każde inne schorzenie, które po prostu należy leczyć. Dlatego, jeśli szukasz fachowej porady, koniecznie skorzystaj z usług doświadczonego psychiatry z Warszawy.

Poradnia psychiatryczna – Bemowo

W poradni psychiatrycznej na warszawskim Bemowie można leczyć wiele dolegliwości psychicznych. Jednak najważniejszą sprawą jest uchwycenie takiej potrzeby. Jeśli obserwujemy u siebie lub u kogoś z najbliższego otoczenia, niepokojące objawy, to nie należy zwlekać z wizytą. Jakie to mogą być objawy? Należą do nich:

  • bezsenność,
  • ciągłe zmęczenie,
  • stres na co dzień,
  • przewlekłe choroby,
  • fobie społeczne i inne,
  • traumatyczne przeżycia, np. śmierć, udział w wypadku,
  • częste zmiany nastrojów,
  • zaburzenia depresyjno-lękowe.

Jeśli nie możesz samodzielnie sobie z nimi poradzić, to udaj się na konsultację psychiatryczną. Postaraj się traktować psychiatrę, jak każdego innego lekarza, który dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu może Ci skutecznie pomóc. Na pierwszą wizytę wcale nie trzeba się jakoś szczególnie przygotowywać. Wystarczy zabrać ze sobą wszelką dokumentację medyczną (np. badania laboratoryjne, psychologiczne, neuroobrazowe, karty informacyjne, orzeczenia i zaświadczenia lekarskie), jeśli oczywiście taką posiadamy. Psychiatra wypyta Cię o stan psychiczny, samopoczucie, leki, relacje z rodziną i znajomymi.

Warto wiedzieć, że lekarze od zdrowia psychicznego mają uprawnienia do wystawiania recept, zwolnień lekarskich i różnych zaświadczeń. Mogą kierować pacjentów na badania lekarskie oraz wystawiać wnioski wymagane przy orzeczeniach o stopniu niepełnosprawności czy wnioski rentowe.

Poradnia psychiatryczna dla dzieci i młodzieży

Jednak problemy ze zdrowiem psychicznym nie dotyczą jedynie osób dorosłych. Wiele dzieci cierpi na takie dolegliwości. Jakie zachowania dziecka powinny nas zaniepokoić? Z całą pewnością, warte konsultacji są: zaburzenia lękowe, zaburzenia odżywiania się, natręctwa, fobie, nadpobudliwość psychoruchowa, zaburzenia snu, trudności w szkole i w relacjach rówieśniczych, zaburzenia psychotyczne, zaburzenia afektywne dwubiegunowe, całościowe zaburzenia rozwojowe.

Rodzice nie powinni bagatelizować tych objawów. Podjęcie decyzji o leczeniu psychiatrycznym dziecka ma bardzo istotny wpływ na jego przyszłe życie, w tym założenie rodziny, karierę zawodową i ogólne samopoczucie. Psychiatra dla dzieci i młodzieży również może wystawiać zaświadczenia (np. do przedszkola, szkoły, poradni pedagogicznej).

Wizyty domowe na terenie miasta Warszawa

Zarówno psychiatra dla dorosłych, jak i psychiatra dla dzieci i młodzieży może odwiedzić pacjenta w jego domu lub w innym wyznaczonym miejscu. Taka opcja jest dla wielu osób bardziej komfortowa i pozwala na zaoszczędzenie czasu na dojazd do przychodni. Wizyta domowa jest szczególnie zalecana osobom, którym towarzyszą ograniczenia sprawności fizycznej, a także tym, które odczuwają ponadprzeciętny stres przez samo przebywanie w budynkach, w których prowadzi się działalność medyczną.

Jak umówić się na wizytę? Wystarczy zadzwonić pod numer telefonu: 22 254 88 88 lub 22 299 11 22, podać imię i nazwisko oraz adres i uzgodnić termin. Wizyta domowa trwa zazwyczaj 60 minut.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here