Kolagen

Stawy są jednym z elementów układu ruchu człowieka. Pozwalają na przemieszczanie się kości względem siebie, a co za tym idzie na poruszanie się człowieka. W czasie intensywnych ćwiczeń, ale też wraz z wiekiem lub w wyniku chorób mogą ulegać nadwyrężeniu. Aby szybciej je zregenerować, warto sięgnąć po kolagen. Poznaj go z nami bliżej.

Czym jest kolagen?

Kolagen to białko fibrylarne, będące białkiem strukturalnym (budulcowym). Posiada specjalną budowę, która sprawia, że jest niezwykle rozciągliwe, elastyczne i mocne. Występuje praktycznie we wszystkich tkankach, nadając im elastyczności, sprężystości i sprawiając, że stają się odporniejsze na rozciąganie.

Kolagen jest jednocześnie jedną z najważniejszych substancji budujących stawy. Nadaje im odpowiedniej ruchliwości i sprężystości, co przekłada się na ich zdrowie. Niedobory kolagenu mogą szybko pogorszyć stan stawów, ograniczając zakres ich ruchomości, ale także prowadząc do poważniejszych chorób i pogłębiających się zwyrodnień.

Kolagen jest także niezbędny do szybszej regeneracji stawów, które poddawane są obciążeniom lub w których pojawiły się już jakiegoś rodzaju schorzenia. Nawilża je, zmiękcza i pozwala na szybszą regenerację. Zapobiega też powstawaniu opuchlizn i zmniejsza dolegliwości bólowe.

Kto powinien stosować kolagen?

Kolagen jest niezbędny praktycznie każdemu człowiekowi. Jednak na szczególną uwagę powinien sobie zasłużyć u osób bardzo aktywnych, które wiele czasu spędzają na ćwiczeniach. Najczęściej sięgają po niego osoby uprawiające jogging, ale przyda się bez wątpienia także przy innych dyscyplinach sportowych.

Kolagen jest także niezbędny dla każdego, komu zależy na szybkiej regeneracji tkanek po urazach. Przyda się w przypadku zwichnięcia czy nawet złamania, ale też zwykłego nadwyrężenia stawów. Dobrym pomysłem jest sięgnięcie po niego w stanach zapalnych, reumatyzmie, ale też w starszym wieku. Właśnie wówczas dochodzi bowiem do zmniejszenia jego naturalnej produkcji i do pojawienia się problemów z tkanką łączną.

Jaki kolagen wybrać?

W sklepach istnieje wiele rodzajów kolagenu, po który można sięgnąć, w tym w proszku lub kapsułkach. Według nas najlepszym wyborem będzie kolagen w proszku, który ma prosty skład i zawiera wyłącznie najpotrzebniejsze składniki, na przykład witaminę C i D3. Dlaczego akurat one są niezbędne? Ponieważ wspierają układ kostno-stawowy i w naturalny sposób pobudzają organizm do produkcji kolagenu.

Oczywiście, wybierając kolagen, warto też kierować się prostotą spożycia. Kolagen w proszku wystarczy rozmieszać z wodą, aby utworzył smaczny napój. Gotowe – wystarczy spożyć zaraz po przygotowaniu!

Swój ulubiony smak z pewnością znajdziesz na stronie https://www.activlab.pl/kolagen-do-picia-na-stawy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here