smartwatch
fot. pixabay.co

Bieganie w ostatniej dekadzie zyskało miano naszego, nowego narodowego sportu. Do jego uprawiania nie potrzebujemy dużych inwestycji finansowych. Wystarczy wygodne ubranie, dobrze dopasowane i lekkie buty sportowe, bidon na wodę i jazda w drogę.  Z biegiem czasu rosną jednak nasze wymagania odnośnie sprzętu i akcesoriów. Chcemy ciągle poprawiać nasze wyniki, zmieniać trasy i podkręcać licznik naszych możliwości. Budzi się  w nas żyłka sportować, który pragnie rywalizacji, chociażby z samym sobą i własnymi słabościami.

Zobacz też: http://www.beyouty.pl/smartwatche-do-biegania/

Nowy wymiar biegania

Szukając tych nowych wyzwań często weryfikujemy nasze akcesoria, tak aby nasz komfort biegania był coraz większy. Zamieniamy zwykłą koszulkę na termo aktywny t-shirt. Lużne dresy wolimy zastąpić wygodnymi leginsami, które dopasowują się do ciała biegacza. Wiele osób nie wyobraża sobie również treningu na bieżni lub  w terenie bez muzyki serwowanej z bezprzewodowych słuchawek blootof.

Smartwach czyli zegarek dla biegacza

Podobnie rzecz się ma w obszarze zegarków do biegania. Sam fakt, że wydzieliła się w tej dziedzinie sportu specjalna kategoria dla biegaczy wskazuje na mnogość modeli jakie możemy znaleźć na rynku.

Na co więc zwrócić uwagę przy wyborze smartwacha, z którym chcemy biegać?

Komfort i funkcjonalność

Przeszukując internet w poszukiwaniu idealnego modelu dla nas powinniśmy w pierwszej kolejności brać pod uwagę nasz komfort użytkowania. Zanim zagłębimy się w mnogość funkcji, z których być może nie uda nam się skorzystać,  warto podejść do najbliższego sklepu lub galerii i sprawdzić czy zegarek, który nas interesuje wygodnie leży na nadgarstku. Czy pasek nas nie uwiera lub czy sam kształ i wielkość tarczy pasuje do naszej ergonomii ciała.

Jeżeli te podstawowe funkcje związane z noszeniem i dobrym dopasowaniem paska są  sprawdzone możemy przejść do technikaliów. 

Trener osobisty na nadgarstku 

Przy sprawdzaniu funkcji warto dopytać sprzedawcę czy zegarek, który wybieramy, posiada opcję mierzenia tętna – jest to szczególnie ważne aby nasz trening nie doprowadził do zaburzeń pracy sera. Smartwach będzie nas przed tym ostrzegał.

Ważne jest też to czy zegarek będzie zapamiętywał trasy jakie wykonujemy w ramach treningu i czy bez problemu, będzie mógł np. transmitować on line nasze wyczyny na trasie. Dla wielu młodych ludzi ta funkcja jest kluczowa. Warto też zwrócić uwagę na funkcje pomiaru prędkości, oraz na samą żywotność baterii aby podczas treningu nagle nie wysiadła nam łączność i GPS.

Przeczytaj też: http://www.czerwonypomidor.pl/polkolonie-sposob-na-udane-wakacje-dla-dziecka/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here