strój piłkarski

Piłka nożna to wciąż jedna z najpopularniejszych dyscyplin sportowych na świecie. Co ważne, wiele osób nie tylko ogląda mecze piłkarskie, ale także samemu trenuje. W naszym kraju istnieje wiele szczebli rozgrywek, dzięki czemu niemal każdy może spróbować swoich sił w oficjalnych meczach, amatorskich lub półprofesjonalnych. Do gry wystarczy zdrowie, zapał, odrobina umiejętności oraz podstawowe akcesoria. Na szczęście buty oraz kompletne stroje na mecz są dziś powszechnie dostępne i tanie.

Podstawowy komplet piłkarski na mecz

Niezależnie od szczebla rozgrywek, oficjalny strój meczowy piłkarski składa się zawsze z tych samych elementów. Pomijając kwestię butów, na komplet sportowej odzieży dedykowanej piłkarzom składa się koszulka, krótkie spodenki oraz getry, czyli specjalne skarpety sportowe, pod które można wcisnąć ochraniacz na piszczel. Koszulki najczęściej produkowane są z nowoczesnych tkanin syntetycznych, które charakteryzują się nie tylko większą wytrzymałością, ale i lepszymi właściwościami termicznymi niż bawełna. Takie koszulki są przewiewne i lepiej radzą sobie z odprowadzaniem wilgoci z powierzchni ciała – nie kleją się do skóry, a tym samym oferują wyższy komfort gry. Kompletne stroje na mecz składają się również z wyprodukowanych z tego samego typu tkanin spodenek z krótką nogawką. Spodenki mają luźny krój, co przekłada się na dużą swobodę ruchów. Dopełnieniem podstawowego kompletu odzieży piłkarskiej są getry, czyli długie skarpety wykonane z elastycznych tkanin dobrze dopasowujących się do anatomicznego kształtu ciała.

Bielizna sportowa i dodatki odzieżowe

Dopełnieniem podstawowego stroju piłkarskiego jest oczywiście dobrej jakości bielizna. Najlepiej, gdy jest to bielizna typu sportowego, wykonana z materiałów termoaktywnych, które zapobiegają nadmiernemu poceniu się podczas intensywnego wysiłku fizycznego. Dobrze również, gdy jest to tzw. bielizna bezszwowa, co eliminuje ryzyko podrażnień i nieprzyjemnych otarć. W zależności od warunków pogodowych i indywidualnych upodobań graczy podstawowe stroje na mecz mogą być również wzbogacone o drobne akcesoria odzieżowe, chociażby takie jak ciepłe rękawiczki czy opaski na głowę.

Skompletowanie stroju na spotkanie piłkarskie nie jest przesadnie trudne. Nie musi być również niezwykle kosztowne, zwłaszcza jeśli sięgnie się po odzież sportową dedykowaną graczom początkującym i amatorom. W sklepach z wyposażeniem sportowym znaleźć można zarówno pojedyncze elementy piłkarskiego stroju, jak i gotowe do użycia komplety odzieży treningowej czy meczowej pochodzące od wielu znanych producentów. Wystarczy poszukać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here