Tasiemiec na odchudzanie

Kobiety, które zrobią wszystko – nawet rzeczy ryzykowne – jest duża i dobrze się na nich zarabia. Wiedza o tym sprzedawcy tasiemców, którzy oferują tabletki z tym groźnym pasożytem. Sprzedają je rekomendując, że jest to najlepszy sposób na to, aby szybko schudnąć. W ogłoszeniach natomiast nie ma informacji o tym, że wszczepienie sobie tasiemca do organizmu jest dramatyczne w skutkach. Handel tasiemcami jest też nielegalny, jednak policji trudno walczyć z wciąż odnawiającymi się źródłami, w których można taki tasiemiec kupić.

Czym jest tasiemiec?
Jest to groźny pasożyt, rozwijający się w układzie pokarmowym człowieka. Kupując w tabletkach jaja tasiemca pozwolimy mu wylegnąć się w środowisku naszego jelita długiego: panują tam idealne warunki do bytowania tego groźnego stworzenia. Tasiemiec może rosnąć w jelicie, osiągając długość nawet 12 metrów. Co więcej, jeden tasiemiec może wydawać z siebie mnóstwo jaj zanim sam umrze, dlatego lekarze mają tak trudną drogę przed sobą, gdy na oddział trafia pacjentka z tasiemcem w ciele.

Dlaczego kobiety biorą tabletki z tasiemcem?
Dlaczego kobiety decydują się na zaszczepienie sobie tasiemca w organizmie? Odpowiedź brzmi prosto: chcą schudnąć bez względu na konsekwencje. Ponadto, sprzedawcy tasiemców twierdzą, że tasiemca można po kuracji szybko usunąć z organizmu. Dodatkowo, tasiemiec naprawdę działa: na takiej diecie można schudnąć nawet kilkadziesiąt kilogramów w ciągu kilku tygodni.

Ile kosztują tabletki z larwami tasiemca?
Aby pozbyć się tasiemca z organizmu, trzeba wziąć odtrutkę. Sprzedawcy dają w ofercie z tasiemcem oczywiście też tą odtrutkę. Tabletki z tasiemcem kosztują około 800 zł.

Dlaczego tasiemiec na odchudzanie to zły pomysł?
Tasiemiec, który rośnie, wysysa z naszego jelita długiego substancje odżywcze. Nie zjada tłuszczu w pierwszej kolejności. Na początku pobiera z naszego organizmu wszelkie najważniejsze witaminy, substancje mineralne oraz czerwone krwinki, węglowodany oraz substancje hormonalne i białko. Zabiera nam cały magnez i żelazo. Człowiek z tasiemcem jest poważnie chory, bo pozbawiony najważniejszych substancji pozwalających na spokojne funkcjonowanie organizmu. Dopiero na końcu pasożyt bierze się za tłuszcz. Utrata wagi u człowieka, który stosuje tasiemca jako środka do schudnięcia nie nachodzi dlatego, że tasiemiec zabiera od nas tłuszcz. Chudniecie rozpoczyna się wskutek wyniszczenia organizmu i lekarze porównują to zjawisk do chudnięcia, na które są skazane osoby w ostatnim stadium choroby nowotworowej.

Dieta tasiemcowa: co może się stać?
Lekarze twierdzą, że każdy z nas musiał mieć w cyklu swojego życia choć raz tasiemca. Wraz z poprawieniem stanu zdrowia, człowiek wydala go. Jednak gdy bierzemy tabletki z larwami tasiemca, dostarczamy sobie niezrównane ilości larw. Taka sytuacja może doprowadzić do niedrożności jelita cienkiego i potrzebna jest interwencja chirurgiczna. W skrajnych sytuacjach, może dojść do śmierci organizmu. Zdarza się, że nawet jeśli człowiek zostaje odratowany, to do końca życia musi już żywić się pozajelitowo.

Czy tasiemiec może doprowadzić do śmierci?
Kupienie tabletek z tasiemcami od nieznanego źródła może powodować czasami śmierć już po kilku dniach do spożycia. Dlaczego? Wszelkie źródła są niewiadomego pochodzenia, bo przecież handel tasiemcami nie jest kontrolowany, bo jest nielegalny. Oznacza to, że możemy trafić na sprzedawcę, który towar bierze z Chin. Tam niekiedy hoduje się tasiemce w organizmie wilka, szakala, psa, albo lisa. Wówczas taki tasiemiec może doprowadzać do pojawienia się cyst w całym ciele niemal natychmiast po rozwinięciu się w naszym organizmie. Tasiemiec tego rodzaju może od razu zaatakować mózg człowieka lub doprowadzić go do silnego ataku padaczki. Często kobietom grozi w takiej sytuacji po prostu śmierć na miejscu.

Czy pasożyt jest zaraźliwy?
Kobiety, które biorą tabletki z tasiemcem na odchudzanie muszą być świadome tego, że zarażają tym pasożytem osoby przebywające w ich bezpośrednim otoczeniu. Ponadto, nie można wierzyć w to, że wystarczy wziąć tabletki na odtrutkę, aby usunąć tasiemca z organizmu. Zdarza się, że tasiemiec jest oporny na takie leczenie i trzeba udać się na kilka tygodni do szpitala. Lekarze twierdzą, że trudno stwierdzić, dlaczego tak się dzieje.

Skąd wzięła się moda na zażywanie tasiemców na odchudzanie?
Moda na odchudzanie się tasiemcem przywędrowała do nas ze Stanów Zjednoczonych. Obecnie już coraz więcej osób rezygnuje z takiego sposobu na odchudzanie. Jednak w latach dwudziestych ubiegłego wieku branie tasiemca na odchudzanie było prawdziwą plagą i w zasadzie doprowadziło do rozszerzenia się zasięgów tego pasożyta na świecie.
W Polsce odnotowuje się każdego roku około 200 zakażeń tasiemcem.

Import tabletek jest karalny
Sprzedaż tabletek z tasiemcem jest legalna jedynie w Holandii. W Polsce za sprzedaż można dostać karę do 8 lat pozbawienia wolności. Ciekawostką jest fakt, że zdarzają się studentki, które próbują importować tabletki z krajów takich jak Holandia, do nas. Niedawno w Gdańsku została zatrzymana młoda kobieta, która przywiozła tasiemiec na odchudzanie w tabletkach w opakowaniach wartości około 50 tyś zł. Została zatrzymana przez policję.

Tasiemiec na odchudzanie: jakie objawy po zażyciu?
Osoby, które wzięły tabletki z tasiemcami od razu skarżą się na nudności, bóle brzucha, liczne biegunki, a także na zaparcia. Jeśli zarażone zostaną dzieci, wówczas zahamowaniu może ulec ich rozwój. Larwy tasiemca mogą przedostać się do gałki ocznej człowieka i może rozwinąć się wągrzyca. Jest to choroba, która w prostej linii doprowadza do śmierci. Innym skupiskiem larw może być mózg. Wielkość takiego gniazda pasożytów może osiągać nawet rozmiar pomidora. Czasami takie gniazda pasożytów są mylone z nowotworami i tak też są leczone.

Tasiemiec w surowym mięsie wołowym
Tasiemcem można także zarazić się nieświadomie zjadając surowe mięso wołowe. Jeśli odczuwamy niezwykłe bóle głowy, wymioty oraz jeśli czujemy ból w podbrzuszu, koniecznie udajmy się do lekarza z informacją, co jedliśmy i gdzie jedliśmy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here