Odchudzanie przy pomocy ziół.

Odchudzanie może mieć różne oblicza. Możemy katować się dietą pełną wyrzeczeń, możemy chodzić do znachorów z wahadełkami, poddawać się hipnozie albo po prostu ćwiczyć! Poza szybkim spadkiem wagi, regularne ćwiczenia dają mnóstwo innych korzyści. Poprawiają ukrwienie całego ciała, obniżają ciśnienie krwi, powodują, że jesteśmy bardziej odporni na stres oraz szczęśliwsi.

Ćwiczenia a szczęście
Nie od dziś wiadomo, że wysiłek fizyczny obniża poziom kortyzolu, co w rezultacie sprawia, że jesteśmy mniej zdenerwowani. Terapeuci i lekarze zalecają wysiłek fizyczny jako wspaniały lek na depresje i nerwice. Aktywność fizyczna organizmu sprawia, że w naszym ciele zaczynają wytwarzać się endorfiny. Po treningu czujemy się niesamowicie zmęczeni, ale też szczęśliwsi, bardziej rozluźnieni i zadowoleni z siebie. Ćwiczenia zalecane są osobom, które zmagają się z niską samooceną. Sport uczy dyscypliny i samozaparcia w dążeniu do celu, badania dowodzą, że ludzie, którzy regularnie uprawiają jakiś sport są bardziej zdyscyplinowani i osiągają lepsze rezultaty w nauce oraz w pracy, niż ci, którzy nie ćwiczą.

Odchudzanie na siłowni
Siłownia to miejsce, gdzie poprzez ćwiczenia fizyczne rzeźbi i modeluje się swoje ciało. Z pomocą w tym procesie idą nam różne przyrządy, które są na wyposażeniu tego miejsca. Czasami jednak użytkowanie takiego urządzenia jest kłopotliwe, zwłaszcza, kiedy na siłownię wybieramy się po raz pierwszy. Nie powinno nas to jednak w żaden sposób zniechęcać. Na miejscu na pewno znajdzie się ktoś, kto pomoże nam z ustawieniem danego sprzętu oraz wyjaśni zasady jego działania. Wychodząc na przeciw ćwiczącym, siłownie i fitness kluby starają się zatrudniać trenerów, którzy widząc zakłopotanie na twarzach ćwiczących, podchodzą i wyjaśniają ogólne zasady działania przyrządów. Jeśli mamy problemy z wykonaniem jakiegoś ćwiczenia, na pewno poprawią naszą technikę i zmotywują do dalszego działania. Na siłowni możemy ćwiczyć każdą partię ciała osobno, możemy wykonywać cardio, albo ćwiczenia typowo siłowe. Jeśli chcemy odchudzić daną część ciała powinniśmy skupić się głównie na niej. Oczywiście, wszystko w granicach rozsądku, aby nie było problemu z zakwasami lub mikrouszkodzeniami mięśni. Odchudzanie nóg i rąk jest najtrudniejsze i często wiąże się właśnie z przesileniem danej partii mięśniowej. Brzuch również nie jest łatwym mięśniem do rzeźbienia. Dzieje się tak, ponieważ, aby spalić brzuszek musimy intensywnie napinać jego mięśnie podczas ćwiczeń tlenowych. Intensywne napinanie mięśni brzucha powoduje, że na drugi dzień odczuwamy go bardzo mocno.

Biegnij i gub kilogramy!
Dobrym sposobem odchudzania całego ciała jest bieganie. Regularne bieganie powoduje, że nasz metabolizm przyspiesza, mięśnie zaczynają się wysmuklać i zwiększać swoją masę, tłuszcz spala się nawet do dziesięciu godzin po treningu jakim jest jogging. Nasze ciało szybko przyzwyczaja się do biegania. I nie martw się, jeśli twoje nogi na początku bolą po jednym kilometrze przebieżki. Z upływem czasu i treningów będzie coraz lepiej. Będziesz biegał szybciej i pokonywał dłuższe dystanse. Biegacz to także gadżeciarz, jeśli pokochasz bieganie, pokochasz też aplikacje biegacza. Na pewno pulsometr stanie się twoim przyjacielem. Okazuje się, że tętno z jakim biegniemy ma wpływ na to ile kalorii spalamy. Dodatkowo możesz mieć ze sobą pas na biodro, w którym zmieścisz bidon i telefon, pas taki sprawdza się zwłaszcza, kiedy biegasz latem. W dużym słońcu musisz uważać nie tylko na poparzenia, ale też na odwodnienie. Do bidonu najlepiej wlać wodę z elektrolitami, na przykład z rozpuszczonym magnezem. Zadbaj też o wygodne buty do biegania, na początek nie muszą być specjalistyczne i drogie, ale potem, jak się już na dobre wkręcisz, będziesz musiał koniecznie je mieć.

Pedałuj i patrz, jak waga zostaje w tyle!
Tak samo wciągające i korzystne w procesie odchudzania jest pedałowanie. Możesz robić to w domu albo na zewnątrz. Niektórzy tak kochają rower, że mają dwa. Jeden przed telewizorem, a drugi w garażu. Nie, nie chodzi o to, żeby tam stały, ale o to żeby na nich jeździć. Gadżetów dla rowerzystów jest też mnóstwo, od odpowiedniego obuwia po kaski. Chociaż, tak na prawdę wystarczy tylko rower i dobre chęci. Rower sprawdza się bardzo dobrze przy trenowaniu nóg, w szybkim czasie wyrobisz sobie ładnie uformowany brzuchaty mięsień łydki, mięsień czworogłowy uda też będzie pracował intensywnie.

Rolki na pośladki i nogi
Jeśli masz już niezłą figurę i pragniesz ją tylko delikatnie podkreślić, to rolki są dla ciebie. Sport, który w miastach cieszy się coraz większą popularnością jest w gruncie rzeczy prosty. Na początku możesz się przewracać (pamiętaj o nakolannikach oraz ochraniaczach na dłonie), ale z upływem czasu, jaki spędzisz jeżdżąc, zaczniesz poruszać się stabilniej i szybciej. Jazda na rolkach idealnie kształtuje pupę oraz pomaga w odchudzaniu nóg. Właściwie, kilogramy gubisz z całego ciała przy tak intensywnym ćwiczeniu. Poza tym rolki to świetna zabawa, zwłaszcza, kiedy jeździ się ze swoimi dziećmi albo z przyjaciółmi.

Piłeczką w ścianę
Bardzo męczący i intensywny potrafi być trening squash. Ten rodzaj tenisu dopiero od niedawna staje się modny w naszym kraju. Sport polega na odbijaniu piłeczki o ścianę. Cała zabawa polega na tym, że piłeczka jest bardzo miękka i trzeba odbijać ją mocno, dodatkowo ściany są cztery (jesteś zamknięty w czymś na wzór klatki). Piłeczka pędzi więc po całym pomieszczeniu a ty i twój partner biegacie za nią. Problemem może być miejsce, sale do ćwiczeń są raczej tylko w dużych miastach, ciężko też się do nich dostać, bo chętnych nie brakuje. Jeśli masz możliwość spróbować to konieczne spróbuj, bo warto.

Wymocz się w basenie
O tym jak woda doskonale wzmaga nasz apetyt wie każdy, dzieje się tak ponieważ pływając i ćwicząc w wodzie nasze ciało, wbrew pozorom, wykonuje bardzo ciężką pracę. My tego nie odczuwamy, ale efekty regularnego odwiedzania basenu widać po paru tygodniach. Warto kupić sobie dobre okularki, ponieważ chlorowana woda niezbyt dobrze działa na nasze oczy, a trudno pływać tak, aby ich nie narażać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here