sport
fot. pexels.com

Sport to zdrowie. Można by nawet powiedzieć, że im więcej aktywności fizycznej, tym lepiej. Tak jednak nie jest. Każda rzecz, która jest dobra cechuje się pozytywnym wpływem i korzyściami, gdy jest stosowana w umiarkowanej ilości, a nie w nadmiarze. Podobnie jest ze sportem i zdrowym odżywianiem. Dowiedz się kiedy pasja do aktywności fizycznej powinna niepokoić!

Zobacz też: https://www.citeam.pl/kiedy-w-siedzibie-firmy-pusto-a-my-mamy-kwarantanne-jak-podtrzymac-aktywnosc-fizyczna-w-domu/

Dlaczego tak naprawdę ćwiczysz?

To pytanie tylko wbrew pozorom jest proste. Słysząc je możesz odpowiedzieć, że sport uprawiasz, aby trochę schudnąć, wyrzeźbić ciało, zbudować mięśnie. Tak samo jednak, jak te odpowiedzi są powierzchowne, tak też ta przyczyna uprawiania sportu jest bardzo powierzchowna. Możesz ćwiczyć, aby schudnąć, ale nie chcesz schudnąć dla siebie tylko aby zadowolić np. partnera. Mówisz, że lubisz ćwiczyć, ale tak naprawdę lubisz sam fakt, że ktoś ze znajomych powie Ci, że fajnie że masz pasję. Możesz ćwiczyć, aby zbudować większe ciało, ale w tym wszystkim chodzi o poczucie kontroli i być może pokazanie, że jesteś silna, silny. Udowodnienie, że sobie radzisz. Może mówisz, że sport pozwala Ci zresetować głowę, a może tak naprawdę to ucieczka od rzeczywistości.

Odpowiedź na zadane wyżej pytanie, czyli ,,Dlaczego tak naprawdę ćwiczysz?’’ jest kluczowa, aby zdiagnozować czy Twoje podejście do sportu jest zdrowe i racjonalne czy niestety nie.

Zdroworozsądkowe podejście do sportu

Być może ktoś powiedział Ci kiedyś, że jeśli sport miałby być chorym uzależnieniem, to niech takich uzależnień będzie jak najwięcej. Tak, to prawda, że na pierwszy rzut oka myśl o aktywności fizycznej jako uzależnieniu jakby nie pasuje. Przecież sport to zdrowie. Pamiętaj jednak, że każdy kij ma dwa końce i uprawianie sportu jako próba ucieczki czy zadowolenia innych jest kłamstwem, które ma krótkie nogi i może skutkować bolesnym upadkiem. Zastanów się więc czy robisz TO, co tak naprawdę chcesz robić. Pamiętaj, że nawet dobre rzeczy mogą przerodzić się w chore uzależnienie.

Przeczytaj też: http://e4media.pl/jak-sprzedawac-produkty-przy-pomocy-zdjec-i-wideo/ 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here