odmiany wody pitnej

Półki sklepowe, aż się uginają od przeróżnych rodzajów wód pitnych. Tak ogromny wybór, daje nam możliwość testowania i doboru produktu, do naszych oczekiwań. Prawda jednak jest taka, że większość z nas nie rozróżnia poszczególnych rodzajów tych produktów. Zazwyczaj dzielimy wodę, na tą z bąbelkami oraz bez.

Rodzaje wody do picia

Wody naturalne źródlane

Woda źródlana jest wydobywana z krystalicznych oraz czystych źródeł, a dokładniej z płytszych warstw podziemnych. Ten rodzaj wody jest nisko zmineralizowany, zawiera mniej niż 1000 mg składników mineralnych na litr.

Wody naturalne mineralne

Woda mineralna wydobywana jest z odwiertów głębinowych. Ten rodzaj wody pitnej posiada stały skład chemiczny. Jest popularny ze względu na zawartość minerałów, zawiera ich co najmniej 1000 mg na litr.

Wody stołowe

Woda stołowa wytwarzana jest w wyniku połączenia naturalnej wody źródlanej z różnymi składnikami mineralnymi. Ze względu na to, że jej skład ulega podczas produkcji zmodyfikowaniu, nie może zostać nazwana wodą naturalną. Ten rodzaj wody jest znacznie uboższy w niektóre istotne składniki dla zdrowia.

Przeczytaj też: http://www.inaczejmowiac.pl/jak-mezczyzna-powinien-pielegnowac-zarost/

Naturalne wody lecznicze

Woda lecznicza swój początek bierze ze źródła leczniczego. Posiada więcej niż 1000 mg składników mineralnych na litr, a oprócz tego co najmniej jeden składnik o właściwościach leczniczych. Zasoby wód naturalnych znajdują się głęboko pod ziemią, właśnie dzięki temu są one w skuteczny sposób izolowane od różnego rodzaju zanieczyszczeń. Posiadają wiele cennych dla zdrowia minerałów, w zależności od ich stężenia i proporcji, wyróżniamy:

  • wody niskozmineralizowane – posiadają mniej niż 500 mg/l minerałów;
  • wody średniozmineralizowane – posiadające 500-1500 mg/l minerałów;
  • wody wysokozmineralizowane – posiadające ponad 1500 mg/l minerałów;

Do codziennego spożycia nadają się wyłącznie wody źródlane o niskim lub średnim nasyceniu mineralnym, z kolei z pozostałymi należy uważać, ponieważ w niektórych nasycenie jednym lub kilkoma składnikami jest na tyle duże, że łatwo można doprowadzić do przedawkowania i zaszkodzić zdrowiu.

Źródło: https://www.poprostukasia.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here