Regeneracja powysiłkowa

Wielu fanów sportu często zapomina o tym, jak ogromny wpływ na ich formę ma prawidłowe odżywianie. Warto wiedzieć, że niedostarczenie organizmowi odpowiednich składników odżywczych po intensywnym wysiłku może skutecznie utrudnić przyrost masy mięśniowej. Odpowiednia dieta może natomiast pomóc w poprawie wyników. Sprawdź, jakie odżywki, suplementy i inne wartościowe produkty mogą przydać się po treningu.

Uzupełnij białko

To właśnie po treningu zapotrzebowanie na ten składnik jest największe. Białko jest bardzo ważne dla prawidłowej regeneracji organizmu po intensywnym wysiłku. Można oczywiście sięgnąć po wysokoproteinowy posiłek, jednak w wielu sytuacjach lepszym rozwiązaniem mogą okazać się odżywki i suplementy z proteinami ze strony https://inkospor.pl/. Są one przede wszystkim znacznie lżejsze dla układu trawiennego.

Wielu fanów wizyt na siłowni stawia na shaki proteinowe, które umożliwiają szybkie uzupełnienie ilości białka w organizmie. Sporą popularnością cieszą się także batony proteinowe, które są jednym z najbardziej praktycznych rozwiązań dla zabieganych osób. Warto pomyśleć ponadto o suplementach diety z kreatyną, która chroni przed zakwasami i uczuciem zmęczenia mięśni. Nie zaszkodzi również przyjrzeć się odżywkom białkowym stworzonym z myślą o regeneracji.

Pamiętaj o węglowodanach

Węglowodany powinny być podstawą diety każdego sportowca, ponieważ są składnikami energetycznymi. To właśnie w dużej mierze dzięki nim organizm jest w stanie wykonywać ćwiczenia podczas treningów. Wbrew pozorom solidną dawkę węglowodanów należy zapewnić nie tylko przed treningiem. W zależności od badań zaleca się ich spożycie w okresie od pół godziny do dwóch godzin po wysiłku.

Ilość węglowodanów powinna być ustalona na podstawie wagi – zazwyczaj mówi się o dawce wynoszącej około 1g/kg masy ciała. Czasami można sięgnąć po różnego rodzaju wspomagacze z profesjonalnych sklepów dla sportowców. W ofercie Inkospor ciekawą pozycją z pewnością są odżywki węglowodanowo-białkowe. Warto pamiętać, że niedobory węglowodanów mogą skutkować tym, że organizm zacznie pobierać energię z białek, czyli elementu budulcowego mięśni.

Zadbaj o elektrolity

Choć tak często wspomina się o tym, jak ważne są elektrolity dla prawidłowego funkcjonowania organizmu, to nadal wielu fanów sportu nieco je pomija po treningu. To dość spory błąd, ponieważ sód, potas, wapń, magnez i kilka innych minerałów ma naprawdę spory wpływ na pracę i regenerację mięśni. Ich niedobór spowodowany wypłukaniem wraz z potem może skutkować wieloma nieprzyjemnymi dolegliwościami.

Magnez chroni przed skurczami mięśni i uczuciem zmęczenia, wapń dba o prawidłową pracę mięśni, natomiast potas pomaga w zachowaniu dobrej kondycji. Jest to zaledwie niewielka część funkcji, jakie te minerały pełnią w organizmie człowieka. Z tego powodu podczas i po treningu warto mieć pod ręką bogaty w elektrolity i inne składniki odżywcze napój izotoniczny ze sklepu internetowego Inkospor.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here