Pij wodę i chudnij!

Nie musisz wcale kupować tych wszystkich przeraźliwie drogich suplementów diety, jeśli chcesz spokojnie i miarowo chudnąć. Nie musisz wierzyć w fałszywe obietnice składane przez producentów dietetycznych preparatów, którzy nauczyli się tak sprawnie operować językiem korzyści, iż zdołaliby ci sprzedać nawet groszek w tabletkach, jeśli tylko obiecaliby ci, że dzięki niemu zrzucić swój zbędny balast. Tego rodzaju produkty są zresztą bardzo drogie. Wydajesz na nie masę pieniędzy, a nic w zamian nie zyskujesz. Spróbuj nawet zrobić sobie mały test, jeśli nie wierzysz w to, o czym tutaj mówimy. Udaj się w najbliższym czasie do dowolnego sklepu z suplementami diety i opowiedz jego sprzedawcy o swojej chęci pozbycia się zbędnych kilogramów. Poczekaj na jego reakcję. Na pewno zaproponuje ci on przynajmniej kilka różnych opakowań tabletek i magicznych proszków, od razu zaznaczając, że bez nich na pewno nie uda ci się schudnąć. Mimo iż podświadomie będziesz zdawać sobie sprawę z tego, że wiele z ich pomocą nie osiągniesz, stopniowo zaczniesz się do nich przekonywać, a jeśli twoja waga nie będzie spadać, ostatecznie powrócisz do sklepu i wydasz na wszystkie suplementy dużo więcej niż sto złotych. A przecież taka zwykła woda mogłaby ci je wszystkie spokojnie zastąpić. Woda gazowana a odchudzanie – nie od dziś wiadomo, że ten najzwyklejszy mineralny płyn doskonale pobudza organizm do usuwania zbędnego tłuszczu. Musisz tylko po niego sięgnąć, za co na pewno nie zapłacisz wiele. Nikt nie każe ci nawet kupować tych wszystkich drogich wód, których jedna butelka może wynieść cię więcej niż kilka złotych. Napój w cenie kilkudziesięciu groszy, zakupiony w zwykłym dyskoncie, sprawdzi się dokładnie tak samo. Nie przepłacaj zatem, skoro nie musisz tego robić i korzystaj z tych najprostszych artykułów spożywczych, aby w ekonomiczny sposób komponować swoją dietę i móc dzięki niej zyskiwać coraz to lepszą sylwetkę.

Jeżeli zapoznawałeś się już z różnymi zasadami dotyczącymi mądrego i racjonalnego odchudzania, mogłeś wyczytać w nich, że najlepszym sposobem na zbicie wagi jest picie wody niegazowanej. Mimo iż sam zdecydowanie bardziej wolisz tą z dodatkiem małych i przyjemnie łaskoczących podniebienie bąbelków, skoro to ta o gładkiej konsystencji ma pomóc ci w zrzucaniu nadwagi, starasz się właśnie po nią sięgać, mimo iż z trudnością spożywasz ją w odpowiednich dla ciebie ilościach. Dlaczego jednak to właśnie woda niegazowana została uznana za tą lepszą od swojej gazowej koleżanki? Czy rzeczywiście rodzaj wody ma znaczenie dla jej właściwości i samej efektywności odchudzania? Otóż obie wody trochę się od siebie różnią, dlatego najpierw omówmy ich konkretne właściwości, a dopiero potem zacznijmy odpowiadać na te nurtujące cię pytania. Gdy już zapoznasz się z całym tym tematem, sam będziesz mógł zadecydować, która woda jest dla ciebie lepszym wyborem.

Czasem to nawet twój lekarz pierwszego kontaktu może przestrzec cię przed piciem wody gazowanej. Mimo iż większości ludzi smakuje ona dużo bardziej od tej niegazowanej, potrafi wywoływać różne dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Jeśli pijesz ją bezustannie i nigdy nie zamieniasz jej na płyny bez bąbelków, najprawdopodobniej to właśnie z tego powodu cierpisz na uporczywe wzdęcia. Twój organizm pochłania ogromną ilość gazów, przez co ciało staje się opuchnięte i wzdęte. Teoretycznie woda powinna zapobiegać takim efektom, ale jednak ta gazowana potrafi je czasem wywołać. Sam musisz więc po prostu na sobie sprawdzić, jak twój organizm reaguje na gazowane napoje. Jeżeli po ich wypiciu rzeczywiście odczuwasz pewne przykre i nieprzyjemne skutki uboczne, spróbuj na jakiś czas kompletnie zrezygnować z gazowanych wyrobów i sięgaj jedynie po wodę niegazowaną. Jeśli przykre objawy miną – ta gazowana po prostu nie jest dla ciebie i nie powinieneś jej pić.

Osoby, które nigdy wcześniej nie odżywiały się zbyt zdrowo, często mają jednak poważne problemy z wypijaniem dostatecznej ilości wody. Być może i ty masz z tym kłopot. Dawniej, gdy jeszcze nie przejmowałeś się swoją wagą, zaspokajałeś swoje pragnienie samymi słodkimi napojami. Uwielbiałeś te wszystkie kolorowe soki i napoje gazowane. Wiedziałeś, że nie są one dla ciebie dobre, ale ich słodki smak tak bardzo ci odpowiadał, że nie mogłeś się im oprzeć. Wtedy, gdy jeszcze mogłeś je spożywać, a przynajmniej tak ci się wydawało, nie miałeś żadnych problemów z przyjęciem dwóch czy nawet trzech litrów płynów na dzień. Teraz, gdy pozostała ci do wyboru jedynie sama woda, z wielkim trudem opróżniasz jej niewielką butelkę, niechętnie sięgając po każdą kolejną jej porcję. A skoro jest to dla ciebie tak ciężkie, nie powinieneś sobie utrudniać tego procesu przyzwyczajania się do smaku wody. Jeżeli ta niegazowana kompletnie nie trafia w twoje upodobania i kubki smakowe, póki co zastępuj ją płynami gazowanymi. Strukturą przypominają one klasyczne kolorowe i słodkie napoje, zwłaszcza jeśli dodasz sobie do nich kilka łyżek syropu malinowego lub odrobinę soku z cytryny. Kombinuj, a na pewno zdołasz szybko przywyknąć do smaku zwykłej wody.

Jeśli naprawdę zadbasz o odpowiednie spożycie wody w ciągu dnia, twoja waga zacznie spadać tak szybko, że zanim zdążysz się obejrzeć, już powrócisz do swojej dawnej smukłej sylwetki. Woda gazowana a odchudzanie – ten najzwyklejszy i najprostszy płyn świata jako jedyny jest w stanie zadbać w pełni o optymalne nawodnienie twojego organizmu. Jeżeli natomiast nie byłoby ono prawidłowe, twój metabolizm mógłby spowolnić. Osłabiona przemiana materii nie pozwoliłaby ci na utratę zbędnych kilogramów, nawet jeśli w twojej diecie zagościłyby wyłącznie same zdrowe i dietetyczne produkty, a ty ruszałbyś się przynajmniej trzy razy w tygodniu. Woda jest dla ciebie niezbędnym i najważniejszym produktem do życia. Bez niej ani nie będziesz mieć dobrego zdrowia, ani nie będziesz mógł efektywnie chudnąć. Pij ją zatem bezustannie i najlepiej spożywaj małymi łyczkami przez dosłownie cały dzień. Nie zapominaj o niej nigdy – ani ranem, ani wieczorem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here