Jak odchudzić brzuch?

Zastanawiałyście się kiedyś, jak to jest z tym tłuszczem? Jeżeli tyjecie najpierw tłuszczyk układa się w rejonie brzucha, dopiero na samym końcu rosną piersi. Zaczynając się odchudzać widzimy, że najpierw maleją piersi, a brzuch nie ma zamiaru się zmniejszyć. Czy to nie jest złośliwość organizmu? Jest. A raczej nie złośliwość, a uwarunkowanie, którym zostałyśmy obdarzone przez naturę, by móc wykarmić dziecko, które jest w brzuchu matki. Taki mały prezent od losu. Kobiety bardzo szybko przybierają na wadze, gdyż matka natura troszczy się o nasze nienarodzone dzieci. Martwi się byśmy w czasach głodu miały wystarczająco tłuszczu by podzielić się z własnym dzieckiem. Czas głodu raczej nam nie grozi, a tłuszczyk na wszelki wypadek został. Taki los.
Jest jak jest. Nie możemy na to patrzeć bezczynnie. Trzeba zabrać się za redukcję tkanki tłuszczowej. W końcu za chwilę będzie wiosna i będziemy musieli zrzucić puchowe kurtki.
Zastanawiacie się jakie ćwiczenia na odchudzanie brzucha są najlepsze? To porozmawiajmy.
Jest to moment, gdy wszyscy, zawsze mówią o brzuszkach. Brzuszki robimy wszyscy, w każdej postaci. Brzuszki z nogami na ziemi, prostymi, ugiętymi, skrzyżowanymi nad ziemią na różnych poziomach. Generalnie brzuszki, brzuszki i jeszcze raz brzuszki. Tak brzuszki są dobre, ale czy najlepsze? Brzuszki nie odchudzą brzuch. Wymodelują mięśnie, ale bez ćwiczeń kardio nie odchudzą. Rozpoczynając walkę ze swoją oponką też byłam przekonana, że brzuszki rozwiążą wszystkie moje problemy. Otóż nie. Brzuszki sprawiły, że brzuch nie był już tak galaretowaty, ale go nie odchudziły. I jeszcze jedno. Robiąc brzuszki bardzo obciążamy kręgosłup. Nieprawidłowe wykonanie brzuszków naprawdę może nadwyrężyć nasz i tak już przemęczony kręgosłup. Kręgosłup mocno dostaje w kość dzięki stacjonarnemu stylowi życia jaki prowadzi większość z nas. Może warto trochę ulitować się nad tym kręgosłupem i mu odpuścić? Zastanówmy się nad innymi alternatywami.
Najlepsze na odchudzanie są ćwiczenia kardio. Powtórzę jeszcze raz. Najlepsze ćwiczenia na odchudzanie brzucha to ćwiczenia kardio. Teraz powstaje pytanie, czym są ćwiczenia kardio? Kardio jest to trening tlenowy, aerobowy oraz wytrzymałościowy. Co to wszystko znaczy? Trening kardio to ćwiczenia podnoszące tętno do odpowiedniego poziomu ( jest to ok. 80 – 85 % maksymalnego tętna konkretnej osoby). Gama ćwiczeń kardio jest bardzo szeroka. Jest to bieganie, jazda na rowerze (również stacjonarnym), jazda na rolkach, pływanie, aerobik, fitness, a nawet energiczny spacer. Jak widzicie gama ćwiczeń jest bardzo szeroka i nie ma możliwości, by ktoś nie mógł dobrać idealnych ćwiczeń do swojego charakteru i temperamentu. Są to wszystko idealne ćwiczenia na odchudzanie brzucha. Są to ćwiczenia , które są idealne zarówno dla początkujących jak i dla zaawansowanych. Większość tych sportów możemy uprawiać sami, a to znaczy, że sami narzucamy sobie tempo, dzięki czemu łatwiej możemy dostosować wysiłek do własnych możliwości. Niestety jest to też minus. Bardzo często grupa nas motywuje. Trenując samemu łatwiej sobie odpuścić. Zrezygnować. Warto załatwić sobie kogoś, kto będzie nas wspierał przynajmniej w początkowym okresie, zanim wyrobimy sobie nawyk ćwiczenia. Jeżeli uda nam się wyrobić nawyk możemy zacząć trenować samodzielnie. Ćwiczenie tak wejdzie nam w krew, że nie będziemy umieli zrezygnować z ruchu. Wiem co mówię. Jestem rasowym kanapowcem, który pokochał sport. Obecnie nie wyobrażam sobie życia bez ruchu. Dobrze koniec o mnie. Przejdźmy do konkretów. Chcecie poznać ćwiczenia najlepsze na odchudzanie brzucha? Oto one.
Ćwiczenia na odchudzanie brzucha, które ja osobiście uwielbiam to deska (plank, nazywana przez niektórych odpoczynkiem komandosa – czasem myślę, że jest to bardzo złośliwa nazwa ). Jest to podpór przodem na przedramionach. Jest to ćwiczenie izomeryczne, w czasie którego napinamy mięśnie. Powiem wam, że gdy pierwszy raz zobaczyłam deskę nie wiedziałam w czy problem. Zwykłe „ leżenie” na przedramionach. No powiem wam jest to jedna z najbardziej wyczerpujących ćwiczeń jakie znam. Zaczynając, ledwo wytrzymałam 21 sekund. Tak sekund!
Dlaczego tak jest? Plank angażuje naprawdę dużo mięśni. Pracują najgłębsze mięśnie brzucha, nogi i pośladki, ramiona i barki. To wszystko tylko tak niewinnie wygląda. Chcąc osiągnąć efekty musicie zwiększać czas ćwiczenia. Mięśnie nie mogą przyzwyczaić się do konkretnej dawki wysiłku. Dodawajcie co tydzień 30 sekund. Jeżeli poczujecie, że tyłek wam opada, odpuście. Lepiej zrobić to ćwiczenie krócej, ale prawidłowo, niż wydłużać je w niepoprawnej formie. Opadający tyłek znaczy, że mięśnie w rejonie kręgosłupa lędźwiowego sobie nie radzą. Lepiej zrobić deskę wyższą ( trzymając tyłek za wysoko ), niż za nisko. Powiem wam, że uwielbiam to ćwiczenie. Obecnie zajmuje mi ono 90 sekund. Jest świetne, gdyż daje naprawdę widoczne efekty w bardzo krótkim czasie. Nauczyłam się, że idąc robić sobie poranną kawę, zanim zagotuje się woda, ja robię deskę. Jeszce jeden efekt deski, o którym muszę wspomnieć. Widząc efekt w postaci zmieniającego się brzucha (to naprawdę widać!) oraz wydłużającego się czasu, w którym trzymasz deskę po prostu czujecie dumę z własnych osiągnięć. Jest to dobry zastrzyk zadowolenia z siebie tak z samego rana. I już naprawdę na koniec o desce. Jej krótki czas wykonywania odbiera nam argument, że ja to nie mam czasu, ja nie mam kiedy. Sorry, ale od razu widać, że takie wymówki to bujda. Nawet siebie nie można oszukać w ten sposób, nie wspominając o innych.
Jak widzicie ćwiczenia na odchudzanie brzucha to bardzo szeroka gama sportów. Każdy może wybrać coś odpowiedniego dla siebie. Trzeba tylko trochę poczytać, popróbować i na pewno uda się dopasować coś do swojej osobowości, by wykonywane ćwiczenia sprawiały nam przyjemność. To jest podstawa. Dobierając ćwiczenia, które nie będą sprawiały nam frajdy poddamy się wcześniej czy później. To tylko kwestia czasu. Po takiej nieudanej próbie zostanie nam tylko uczucie rozczarowania, utrata wiary we własne możliwości i efekt jojo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here