Dlaczego warto jeździć na rolkach

Jazda na rolkach to naprawdę fantastyczny, wręcz rozrywkowy sport. Chyba wszyscy ją lubią. Nawet osoby, które nigdy wcześniej nie miały żadnych rolek na rolkach, potrafią szybko załapać, o co w tym wszystkim chodzi, by już po kilku godzinach wzlotów i upadków przejechać bezbłędnie kilkaset metrów. Sprawia to mnóstwo frajdy i jest przyjemnym sposobem na wypracowanie wymarzonej sylwetki. Dlaczego zatem warto mieć rolki i dlaczego warto regularnie na nich śmigać?

Powód numer 1 – jazda na rolkach jest aktywnością o najlepszym działaniu odchudzającym. Potrafi spalić setki kalorii! To istne remedium na nadprogramową tkankę tłuszczową. Ilość kalorii spalanych podczas jazdy na rolkach jest porównywalna z tą, którą można zużyć w trakcie biegania. Godzina śmigania jest równoznaczna z utratą ponad pięciuset kalorii! A chyba każdy woli jeździć niżeli biegać. Jazda na rolkach to świetny wybór dla tych osób, które chciałyby trochę schudnąć.

Kolejna zaleta tej aktywności fizycznej jest taka, że jazda na rolkach w żadnym stopniu nie wpływa negatywnie na stan ciała. Jest dla niego całkowicie bezpieczna. W ogóle nie obciąża stawów – w przeciwieństwie do tradycyjnego biegania czy nawet szybszego i intensywniejszego marszu. Rolki są sportem bardzo zdrowym i dla kolan, i dla kręgosłupa. Jeżeli więc ktoś ze względu na swoją budowę i problemy zdrowotne nie jest w stanie biegać, powinien przerzucić się na jazdę na wrotkach.

Jazda na rolkach wygląda zwykle lekko, łatwo i przyjemnie, ale w rzeczywistości potrafi być ogromnym wysiłkiem dla całego organizmu. Bywa trudna, zwłaszcza na początku. Jest to bowiem dyscyplina należąca do grupy sportów aerobowych, przy których dochodzi do wyraźnego wzrostu tętna, nadmiernego wydzielania potu i ogólnego zmęczenia. Dzięki temu jednak można wypracować sobie znacznie lepszą kondycję. Jazda na rolkach potrafi zadziałać pod tym względem lepiej niż tradycyjne bieganie.

Rolki nie są drogimi sprzętami sportowymi, a potrafią zdziałać cuda. Po prostu każdy powinien je mieć – i dorosły, i dziecko.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here