Pij wodę i chudnij!

Czerwona herbata to jeden z bardziej popularnych ciepłych napojów. Znanych jest jej kilka gatunków, jednak w Polsce najczęściej spożywa się wersję Pu-erh. Produkt ten posiada wiele bardzo pozytywnych właściwości. Jednym z nich, o którym często się mówi, jest wpływ na obniżenie masy ciała. Czy na pewno czerwona herbata na odchudzanie to sposób o dużej skuteczności, który warto wypróbować podczas walki z nadmiernymi kilogramami? Co daje picie tego napoju?

Zanim wymienimy wszystkie aspekty tego, czy czerwona herbata na odchudzanie jest dobrym rozwiązaniem, warto wymienić jej zalety. Wszystkie z nich korzystnie oddziałują na zdrowie człowieka, dlatego produkt ten zalecany jest nie tylko ludziom, którzy planują zmniejszyć masę ciała. Picie czerwonej herbaty wpływa na cały organizm, niemal na wszystkie jego układy i większość organów wewnętrznych. Przede wszystkim obniża poziom cholesterolu i ciśnienia, a przez to pozwala uniknąć miażdżycy, choroby wieńcowej, zawału serca i wielu innym schorzeń i problemów krążeniowych. Poprawia też system odpornościowy, dzięki czemu człowiek rzadziej atakowany jest przez rozmaite infekcje i choroby zakaźne. Czerwona herbata stanowi również bogactwo minerałów, makroelementów i mikroelementów, które umożliwiają prawidłową pracę organizmu. Chodzi tu o solidną dawkę żelaza, wapnia, fluoru, manganu, białka. Na pewno poprzez ich obecność lepiej chronione są zęby i dziąsła. Warto również dodać, iż czerwona herbata pozwala na lepszą pracę umysłową. Podnosi poziom koncentracji, poprawia pamięć i procesy myślowe, zmniejsza ryzyko zaburzeń natury psychicznej. Krótko mówiąc napój ten reguluje psychofizyczne funkcjonowanie ludzkiego organizmu.

Na pewno jednak jednym z najbardziej znanych atutów produktu jest ten, który wiąże się z utrzymaniem prawidłowej wagi i budowy ciała. Czerwona herbata na odchudzanie bywa bardzo często zalecana przez wielu lekarzy i specjalistów z zakresu tematyki żywieniowej i dietetyki. Z czego wynika fakt, że napój ten wspomaga walkę z nadwagą? Przede wszystkim chodzi tu o możliwości regulowania procesów trawiennych w organizmie. Czerwona herbata usprawnia działanie jelita grubego i cienkiego oraz przyczynia się do znacznie lepszego spalania w ciele zbędnego tłuszczu. W ten sposób spożywane posiłki podlegają szybszemu metabolizmowi i w krótszym czasie dochodzi do pozbycia się ich z organizmu. W praktyce wygląda to tak, że człowiek, który spożył posiłek i napił się herbaty Pu-erh, sprawniej spali tłuszcz i zmieni go w energię. Ma to związek m.in. z działaniem enzymów. Dochodzi wówczas do wsparcia pracy żołądka i trzustki w produkowaniu żółci. Trzeba również zaznaczyć, że czerwona herbata na odchudzanie jest skuteczna także dzięki teinie, czyli substancji, która bywa porównywana do kofeiny zawartej w kawie. Ważne jest więc, by pamiętać o wypiciu napoju zwłaszcza po przyjęciu obfitego dania.

Czerwona herbata na odchudzanie sprawdza się również z innej przyczyny. Zawarte w niej składniki powodują, że w organizmie natychmiast dochodzi do oczyszczenia. Napój umożliwia zatem redukowanie szkodliwych i niepotrzebnych toksyn z ciała. Trzeba przy okazji mieć ten fakt na uwadze, pamiętając, że czerwona herbata posiada właściwości moczopędne. Ma to na pewno bardzo pozytywne znaczenie dla samego zdrowia, dlatego napój ten mogą z powodzeniem pić nie tylko ludzie, chcący zmniejszyć masę swego ciała, ale także ci, którzy cierpią na choroby trawienne czy związane z układem moczowym. Warto pamiętać również o tym, że czerwona herbata na odchudzanie może przy okazji wpływać na lepszą kondycję i wygląd cery.

Wiele osób, które chcą zrzucić kilogramy, zadaje często pytanie o to, ile razy dziennie i w jakiej ilości czerwona herbata na odchudzanie może być spożywana. Dietetycy mówią najczęściej o kilku niewielkich filiżankach na dobę. Zwykle wskazują na pięciokrotne picie herbaty w ciągu dnia. Liczba ta odpowiada ilości posiłków, którą zawiera każda prawidłowo skomponowana dieta. Można więc założyć, że najlepszym rozwiązaniem będzie picie napoju po każdym jedzeniu (najlepiej około 20-30 minut po spożyciu pokarmu).

Czerwona herbata na odchudzanie może być bardzo skuteczna, jednak picie jej powinno odbywać się w prawidłowy sposób. Poza wymienioną wcześniej częstotliwością i czasem spożywania napoju, trzeba pamiętać o ważnej zasadzie dotyczącej tego, że produkt nie może być przyjmowany na czczo. W ten sposób można sobie bardzo zaszkodzić, prowadząc do pozbycia się i wypłukania z ciała bardzo istotnego składnika, jakim jest magnez. Wiele osób pyta też, jaka czerwona herbata na odchudzanie będzie najlepsza. Zdecydowanie najwięcej specjalistów mówi tu o gatunku Pu-erh w wersji liściastej, parzonej w odpowiedni sposób (w około 95-96 stopniach Celsjusza). Kupowanie produktów w saszetkach czy torebkach może nie dać aż tylu pozytywnych rezultatów. Trzeba też pamiętać, że napój ten niekoniecznie zalecany jest bardzo młodym osobom. Czerwona herbata na odchudzanie najlepiej sprawdza się u ludzi w średnim wieku, czyli pomiędzy 30. a 50. rokiem życia. Ponadto należy zachować systematyczność w jej spożywaniu. Wspomniane kilka filiżanek dziennie to podstawa. Picie czerwonej herbaty od czasu do czasu lub w zbyt małych ilościach nie przyniesie rezultatów, jeśli chodzi o spadek wagi.

Na koniec trzeba jednak podkreślić najistotniejszą rzecz, o której niektórzy często zapominają. Czerwona herbata na odchudzanie skuteczna jest tylko wtedy, gdy połączy się ją z innymi zasadami – chodzi tu o nawyki żywieniowe i sport. Samo picie napoju nie wystarczy, jeśli brak będzie podstawowych reguł odnośnie diety, jak regularne posiłki, dobrze skomponowany jadłospis z dużą dawką witamin i soli mineralnych, unikanie tłuszczów i węglowodanów oraz niezdrowych przekąsek i podjadania. Bardzo istotne jest też, by poza herbatą nawadniać organizm innymi płynami (najlepiej wodą lub wodą z cytryną). Na pewno konieczna jest także jakaś aktywność fizyczna. Sport pozwoli nie tylko zgubić kilogramy, ale wpłynie też na wysmuklenie sylwetki oraz poprawę wyglądu ciała i skóry.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here